Counter-Strike: Global Offensive

CR4ZY, DreamHack Open Rotterdam şampiyonu oldu!

18-20 Ekim tarihleri arasında Hollanda’nın Rotterdam şehrinde gerçekleşen DreamHack Open Rotterdam turnuvasının şampiyonu belli oldu. Finalde Danimarka temsilcisi Heroic ile karşılaşan CR4ZY, kupanın ve $50,000’ın sahibi oldu.

8 takımın yer aldığı organizasyonda, temsilcimiz Beşiktaş Espor da yer aldı. DreamHack Showdown Valencia’da 1. olarak Rotterdam’daki turnuvaya katılmaya hak kazanan Beşiktaş kadın CS:GO takımı, A grubunda yer aldı. Turnuvadaki tek kadın takımı olan Beşiktaş, grupta AVANGAR’a ve Hard Legion Esports’a karşı oynadığı maçları kaybederek gruptan elendi.

Her iki gruptan ilk 2 takım, yarı finallere çıktı. A grubunda oynadığı ikişer galibiyete ulaşan AVANGAR ve Heroic yarı finallere çıkan ilk takımlar oldu. B grubunda ise forZe birinciliği elde ederken, CR4ZY ikinci olarak yarı finale çıkan son takım oldu.

İlk yarı final mücadelesi forZe ve Heroic arasında oynandı. Overpass ve Nuke haritasını kazanan Danimarka ekibi, Inferno haritasını kaybetmesine rağmen rakibini 2-1 yenerek finale adını yazdırdı. Son finalist ise AVANGAR’ı 2-1 mağlup eden CR4ZY oldu. Avrupa temsilcisi zorlu rakibine karşı Mirage ve Inferno haritalarını kazanmayı başardı.

Final karşılaşması, diğer playoff karşılaşmaları gibi BO3 formatında oynandı. Serinin ilk haritasını 16-3 gibi büyük bir üstünlükle kazanan Heroic oldu. Fakat CR4ZY, geri dönmeyi başardı. Mirage haritasını 16-5, Inferno haritasını 16-12 kazanan Avrupa temsilcisi, seriyi 2-1 kazanarak DreamHack Open Rotterdam şampiyonu olmayı başardı.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.