Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

DreamHack Open Leipzig 2020’ye davet edilen takımlar belli oldu!

24-26 Ocak tarihleri arasında Almanya’nın Leipzig şehrinde düzenlenecek olan yılın ilk DreamHack turnuvası DreamHack Open Leipzig 2020’ye davet edilen 4 takım belli oldu. Davetli takımlar organizatör tarafından duyuruldu. Turnuvada ise toplamda 8 takım bulunacak.

CS:GO arenası 2019’un sonuyla birlikte yaklaşık 1-1.5 aylık bir sessizliğine bürünmüştü. Yoğun ve yorucu turnuva takviminden bir süre de olsa uzaklaşan ve dinlenme fırsatı bulan oyuncular, yeniden bu tempoya girmek için hazırlanıyor. Turnuvada yer alacak bazı takımlar, 2020’nin açılışını DreamHack Open Leipzig ile birlikte yapacak.

Turnuvaya davet edilen takımlar arasında, oyunu yakından takip edenlerin tanıyacağı ekipler var. Temsilcimiz XANTARES’in bulunduğu BIG, yakın dönemde marka değişikliğine giden Danimarka temsilcisi North, eski kadrosunu 100 Thieves’e kaptırdıktan sonra yeni bir kadro kuran Avustralya merkezli Renegades ve AVANGAR kadrosunu bünyesine katan Rusya temsilcisi Virtus.pro.

Davetli olan takımların yanında mücadele edecek diğer takımlar ise bölge elemelerinden sonra belli olacak. Şu ana kadar elemeleri geçip turnuvaya katılacağı kesinleşen sadece bir takım var, o da 2 değerli oyuncusunu BIG’e kaptıran Almanya ekibi Sprout. Bu 5 takımın yanına 2 Avrupalı ve 1 Kuzey Amerikalı takım katılacak.

Toplam ödül havuzunun $100,000 olduğu turnuvada birinci, $50,000’ın yanı sıra DreamHack Masters Jönköping 2020’ye doğrudan katılma hakkı kazanacak. Turnuvanın ikincisi $20,000 kazanacakken, 3. ve 4. takımlar $10,000 ile yetinmek zorunda kalacak.

Yeni yıla hızlı ve iyi bir başlangıç yapmak isteyen takımlar için bu tür turnuvalar çok önemli. Dünyanın en iyi takımlarının burada bulunmaması, her ne kadar bu turnuvanın zorluğunu düşük gösterse de asıl durum bundan farklı. Özellikle davet edilen takımlar arasında bulunan BIG, Renegades ve Virtus.pro, şu anda bünyesinde bulundurduğu kadroları çok yakın bir tarihte kurdu. Erken bir başarı yakalamak, yeni kurulan kadrolar için her zaman önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir