Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

ESL One Cologne 2019 şampiyonu Team Liquid oldu

16 takımın yer aldığı, ödül havuzunun $300,000 olduğu  ve CS:GO arenasının en prestijli turnuvalarından biri olan ESL One Cologne 2019’da sona gelindi.  Turnuva genelinde oynanan 29 maçın ardından zafere ulaşan takım Team Liquid oldu. Finalde Fransız takımı Vitality ile karşılaşan Liquid, rakibini 3-1 yenmeyi başardı ve $125,000 sahibi oldu.

Team Liquid’in tek kazandığı şey bu değil. IEM Sydney 2019, DreamHack Masters Dallas 2019, ESL Pro League Sezon 9 Finalleri ve ESL One Cologne 2019’da birinci olan takım, kazandığı bu turnuvalar saytesinde Intel Grand Slam Sezon 2 şampiyonu da oldu ve $1,000,000 kazandı.

Vitality 1-3 Team Liquid

Büyük Final’in ilk haritası Liquid tarafından Overpass olarak seçildi. Liquid’in zayıf bir haritası olmaması gerçeğinin yanı sıra, Overpass’te üstün bir performans gösterdikleri bilinen bir gerçek. Haritaya T tarafında başlayan Amerika takımı, dezavantajlı tarafta maça başlamasına rağmen ilk yarıyı 6-9 önde kapamayı başardı. İkinci yarıda ise rakibine hiç round kaybetmeyen Liquid, haritayı 6-16 kazandı ve seriyi 0-1’e getirdi.

İkinci harita, Vitality’nin tercihi olan Dust2’ydi. Haritaya T tarafında başlayan Fransa ekibi, rakibinin eco olduğu çok fazla round’ı kaybetti. Buna rağmen ilk yarıyı 7-8’lik skorla geride kapadı. İkinci yarıda da benzer bir senaryo vardı fakat bu sefer Vitality, beraberliği yakalamayı başardı ve maçı uzatmaya götürdü. RpK ve ZywOo’nun iyi performansıyla birlikte, uzatmayı 19-17 kazanan Vitality oldu ve seriyi 1-1’e getirdi.

Üçüncü harita olan Inferno’da CT tarafında başlayan takım Liquid oldu. Side avantajını iyi kullanan takım, rakibine çok fazla şans tanımadı. Fazla hata da yapmayan Liquid, ilk yarıyı 4-11’lik bir avantajla önde kapadı. İkinci yarıda Liquid’in force buy yaptığı round’ı da kaybeden Vitality, skorun iyice açılmasına engel olamadı. Buna rağmen geri gelmek için çabalayan Fransa ekibi başarılı olamadı ve haritayı 10-16 kaybetti. Seri 1-2’ye geldi.

ESL One Cologne 2019’un son haritası Mirage olarak belirlendi. Maça T tarafında başlayan Vitality, diğer haritaların aksine iyi bir başlangıç yaptı. Buna rağmen ilk yarıyı 7-8 önde kapatan Liquid oldu. İkinci yarıda ise oyun tamamen yön değiştirdi. T tarafında kusursuz bir oyun oynayan takım Team Liquid oldu ve rakibine sadece 1 round kaybetti. Bununla birlikte haritayı 8-16, seriyi ise 1-3 kazanan Liquid oldu. Serinin oyuncusu Russel ‘Twistzz’ Van Dulken olurken, ESL One Cologne 2019 MVP’si ise baştan sona iyi performans gösteren Vitality oyuncusu Mathieu ‘ZywOo’ Herbaut oldu.

Team Liquid’in bir sonraki turnuvası, 13 Temmuz’da başlayacak olan BLAST Pro Series Los Angeles olacak. Vitality ise 12 Temmuz’da Sprout’a karşı ESEA MDL Sezon 31 Avrupa Finalleri kapsamında mücadele edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir