Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Evil Geniuses, StarSeries i-League Sezon 8 şampiyonu oldu

Ülkemizde düzenlenen StarSeries i-League Sezon 8 turnuvası sonlandı. $500,000 ödül havuzunun bulunduğu organizasyonda zafere ulaşan, finalde fnatic’i mağlup eden Kuzey Amerika temsilcisi Evil Geniuses oldu. EG, $250,000’ın sahibi oldu.

Antalya’nın Belek ilçesinde düzenlenen StarSeries i-League Sezon 8 Finalleri, 16 takımın katılımıyla başladı. Dünyanın en iyi takımlarının birbiriyle mücadele ettiği organizasyon, 7 gün sürdü. Çift eleme sisteminin uygulandığı turnuva, 2 grup halinde başladı. Takımların birbirleriyle BO3 formatında oynadığı mücadelelerin ardından, kazanan takımlar ve kaybeden takımlar kendi içlerinde bir kez daha karşılaştılar.

A grubu, fnatic, IMP, MIBR, Renegades, Vitality, Invictus Gaming, mouseports ve North’dan oluşurken, B grubu Evil Geniuses, NiP, FURIA Esports, AVANGAR, Heroic, Na’Vi, G2 Esports ve 5Power Gaming’den oluştu. Her iki gruptan playoff’a çıkmayı başaran takımlar ise G2, Fnatic, RNG, EG, Vitality, FURIA, NiP ve MIBR oldu.

BO3 üzerinden oynanan playoff maçlarının ardından finale çıkan takımlar Evil Geniuses ve Fnatic oldu. Kuzey Amerika temsilcisi rakibi karşısında harita kaybetmeden zafere ulaşmayı başardı. Dust 2 haritasında rakibini 16-12, Mirage haritasında ise 16-9 yenen EG, zafere ulaşmayı başardı. Bu sonuçla birlikte $250,000’ın sahibi olan tarik ve arkadaşları olurken fnatic, $80,000 ile yetindi. Turnuvanın en değerli oyuncusu ise yine EG ekibinden Ethan “Ethan” Arnold seçildi. Genç oyuncu, turnuvayı 1.24 rating ile bitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir