Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Flusha, Cloud9’dan ayrıldı

Cloud9’ın internet sitesinde yayınladığı habere göre 6 ay önce takımı katılan 3 majör şampiyonu flusha ile yollarını ayırdı.

Geçtiğimiz günlerde annesi vefat eden flusha, oyuna bir süre ara verme gerekçesiyle Cloud9 ile yollarını ayırdı. Cloud9, takımdan ayrılan oyuncu yerine bir süredir sağlık sorunları nedeniyle kadroda in-aktif durumda bulunan Golden ile devam edecek. İsveçli oyuncu açıklamasında “Cloud9 ile geçirdiğim zaman sona erdi ve takımda geçirdiğim süre boyunca çok güzel anılar yaşadım. Yönetime ve takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ve umarım hak ettikleri başarıları kazanırlar.” dedi.

Cloud9 CEO’su Jack Etienne “Flusha eşsiz bir oyuncu ve onunla çalışmak eşsiz bir fırsattı. Ayrıca Golden’ın takıma geri dönüşünden heyecan duyuyoruz ve daha güçlü geri döneceğiz” dedi. Takıma geri dönen Golden ise “Sağlığıma kavuşana kadar yanımda olan Cloud9 ekibine minnettarım. Dönüşümle beraber Cloud9’ı en iyi takımlar arasına çıkarmak için elimden geleni yapacağım.” dedi.

Cloud9, flusha ile en iyi başarısı ELEAGUE CS:GO Invitational 2019’da ki ikincilik oldu. Bu başarının yanı sıra IEM Katowice Major turnuvasında takımıyla beraber “Challenger” statüsüne erişmişti. Takımın yeni kadrosuyla katılacağı ilk turnuva 12 Nisan’da başlayacak BLAST Pro Series Miami turnuvası olacak.

Oyuncu değişikliğinden sonra oluşan Cloud9 kadrosu ise şu şekilde;

  • Timothy “autimatic” Ta
  • William “RUSH” Wierzba
  • Maikil “Golden” Selim
  • Fabien “kioShiMa” Fiey
  • Jordan “Zellsis” Montemurro (deneme sürecinde)
  • Soham “valens” Chowdhury (koç)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir