Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

FURIA Esports, EMF CS:GO World Invitational galibi oldu

Hong Kong’da düzenlenen ve sadece 2 takımın yer aldığı EMF CS:GO World Invitational 2019’un şampiyonu ve $64,000’ın sahibi Brezilya ekibi FURIA Esports oldu.

Düzenlenen festival kapsamında karşı karşıya gelen 2 takım, BO5 formatında mücadele ettiler.  Birçok büyük turnuvadan daha fazla bir ödül havuzuna sahip olan turnuvada sadece 2 takımın yer alması, topluluk tarafından biraz garipsendi ve dalga geçildi. Fakat öyle ya da böyle Brezilya temsilcisi $64,000’ı cebine koydu.

FURIA Esports 3-1 AVANGAR

Serinin ilk haritası Inferno olarak belirlendi. Haritaya CT tarafında başlayan AVANGAR, side avantajını tam olarak kullanamasa da ilk yarıyı 6-9 önde kapadı. İkinci yarıya T tarafında hızlı başlayan Kazakistan ekibi rakibine hiç round kaybetmedi ve haritayı 6-16 kazandı.

İkinci haritada FURIA’nın seçimi Vertigo oldu. Maça T tarafında başlayan FURIA, ilk yarıyı 9-6 önde kapadı ve avantajı eline geçirdi. CT tarafında elindeki avantajını koruyan ve rakibine geri dönüş şansı tanımayan Brezilya takımı haritayı 16-11 kazandı ve seriyi 1-1’e getirdi.

Serinin üçüncü haritası Mirage idi. Serinin önceki maçlarına benzer bir senaryo yaşandı. İlk yarıyı 9-6 önde kapatan FURIA, T tarafında her zamanki gibi iyi performans gösteren takım haritayı 16-9 kazandı ve seri 2-1’e geldi.

Serinin son haritası Overpass’e CT tarafında başlayan AVANGAR oldu. Fakat CT tarafında olmasına rağmen rakibine çok fazla round kaybeden Kazakistan ekibi, ikinci yarıya 7-8 önde gitti. FURIA, ikinci yarıda sadece 2 round kaybetti ve haritayı 16-10, seriyi ise 3-1 kazanarak EMF CS:GO World Invitational şampiyonu oldu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir