Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Gambit bondik ve B1ad3 ile yollarını ayırdı

Gambit Esports yaptığı açıklamada deneme oyuncusu Vladyslav “bondik” Nechyporchuk ve FlipSid3’tan kiraladığı koçu Andrey “B1ad3” Gorodenskiy karşılıklı anlaşmayla sözleşmeleri feshedildiğinin duyurdu.

Gambit Esports’un CS:GO takım menajeri Alexandr Shcherbakov twitterdan yaptığı açıklamada “B1ad3 ne kadar çok efor sarfetmiş olsa da istenilen ideal oyun düzenine ulaşma konusundaki fikirlerini tam olarak hayata geçiremedi. Tabi ki bunun yanı sıra ona katkılarından dolayı teşekkürü borç biliyoruz ve Andrey’in koçluk kariyerinin bu ilk tam zamanlı koçluk deneyimini göz önünde bulundurarak daha iyi yerlere geleceğinden de eminiz.” dedi. Ayrıca “Koç değişimiyle beraber, bondik ile yolları değiştirme fikri de gündeme geldi. Bu fikrin temeli takımda yön değişikliğine gitme niyetimizdi. Bunların dışında bondik’e bir kez daha Gambit’le geçirdiği bu kısa zaman zarfına rağmen takıma kattığı canlılıktan dolayı teşekkür etmek isteriz.’’ diye ekledi.

Daha önce HellRaisers’ta oynayan bondik, takımdan ayrıldıktan sonra dimasick’in yerine Gambit Esports’a deneme oyuncusu olarak gelmişti. Gambit ile beraber IEM Katowice Major 2019 CIS minör elemelerine katılmıştı. Ancak CIS minörde Team Spirit’e yenilerek dördüncü olmuştu ve IEM Katowice Major’e katılamamıştı. B1ad3 ise FlipSid3 Tactics koçluk yaparken takımın dağılmasıyla kiralık olarak Gambit Esports’a gelmişti.

Değişikliklerden sonra 1 kişi eksik kalan Gambit Esports’un kadrosu ise şu şekilde;

  • Rustem “mou” Telepov
  • Mihail “Dosia” Stolyarov
  • Nikolay “mir” Bityukov
  • Sergey “Ax1Le” Rykhtorov

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir