Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Gitti Gönlümün Efendisi: Dust II aktif harita havuzundan çıkartıldı

Valve, CS:GO’ya gelen yeni güncelleme ile birlikte en köklü haritalarından biri olan Dust II’yi aktif harita havuzundan çıkararak yerine Anubis’in dahil edildiğini duyurdu.

Intel Extreme Master Rio Major 2022 üzerinden 1 hafta geçti. Dün CS:GO’ya gelen güncelleme ile oyun tarihinin en ikonik haritalarından biri olan Dust II, profesyonel maçlarda oynanabilen harita havuzundan çıkarıldı. Daha önce Cache ve Cobblestone gibi en eski haritalarının yerini Vertigo ve Ancient gibi güncel haritalarla dolduran Valve, bu sefer Dust II’nin yerini Anubis ile doldurdu.

İKİNCİ KEZ TEKRARLANIYOR

2001’de tasarımına başlanan Dust II ilk olarak Counter Strike 1.1’de oyunseverler ile buluşmuştu. Yeni gelen güncelleme ile aktif harita havuzundan çıkarılan Dust II, 2017 yılının sonralarında da profesyonel haritadan, grafik düzenlemeleri sebebi ile uzak kalmıştı. Daha sonrasında efsane harita yenilenen yüzü ile turnuvalara geri dönüp Cobblestone haritasının yerini almıştı.

TEK GÜNCELLEME HARİTA DEĞİL

18 Kasım’da gelen güncellemede değişen haritanın yanı sıra oyunda en fazla tercih edilen silahlar arasında yer alan AWP ve M4A1-S’de de değişikliğe gidildi.

Güncelleme öncesinde şarjöründe 10 mermi bulunan AWP’nin şarjör kapasitesi 5 mermiye düşürülürken, M4A1-S’in uzak mesafeden bıraktığı hasar düşürüldü. Bu silah düzenlemelerinin oyunu ve oyuncuları nasıl etkileyeceği merak konusu oldu.

DEĞİŞİKLİKLİKLER 2023 PARIS MAJOR İÇİN

Valve açıklamasında; harita ve diğer silah güncellemelerinin, 2023 yılında Paris’te düzenlenecek Blast Major’ün düşünülerek yapıldığını belirtti.

OYUNCULAR ŞAŞKIN

Aralarında temsilcimiz İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş’in de bulunduğu pek çok profesyonel oyuncu güncellemeyi şaşkınlıkla karşıladı.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir