Counter-Strike: Global Offensive

Astralis, müzesine bir kupa daha ekledi!

7-10 Kasım tarihleri arasında Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenen IEM Beijing turnuvasına Astralis damga vurdu. 6 takımın davet ile, 2 takımın da elemeler yoluyla katıldığı organizasyonda zafere ulaşan ve $125,000’ın sahibi olan Danimarka temsilcisi oldu.

2018 yılını tam anlamıyla domine eden Astralis, 2019 yılının başlarında da IEM Katowice 2019 ile birlikte bu başarıyı sürdürmüştü. Sezonun ortalarına doğru performanslarının düşmesiyle tahtı Team Liquid’e kaptıran Danimarka ekibi, eylül ayında StarLadder Berlin Major zaferinin ardından tekrar yükselişe geçmişti.

Son dönemlerde, oyun içindeki dinamiklerin de değişmesi, Krieg silahının öne çıkmasıyla birlikte turnuvalardaki güç dengesizlikleri oldukça yükseldi. Bununla birlikte 100 Thieves, Evil Geniuses gibi takımların da sahneye adım atmasıyla rekabet oldukça sertleşti. Fakat Astralis, baştaki takımların arasındaki yerini her zaman korudu.

IEM Beijing 2019’a A grubunda başlayan takım, grup aşamasında oynadığı 2 maçın 2’sini de kazanarak yarı finallere çıkmaya hak kazandı. Yarı finalde son dönemde kadrosuna Coldzera’yı katan FaZe Clan ile karşılaşan Astralis, oynadığı 2 haritada rakibine toplamda sadece 2 round kaybetti. Evet yanlış okumadınız, sadece 2.

Danimarka temsilcisinin finaldeki rakibi ise uzun süre sonra CS:GO’ya giriş yapan 100 Thieves oldu. Oynanan 3 haritanın hepsini kazanan Astralis, yeni rakibi karşısında pek de zorlanmadı desek yanlış olmaz. Bu zaferle birlikte $125,000’ın sahibi olan Astralis, aynı zamanda IEM Katowice 2020 için de spot kazanmış oldu.

 

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.