Counter-Strike: Global Offensive

Beşiktaş, DreamHack Showdown şampiyonu oldu.

5-7 Temmuz tarihleri arasında oynanan ve $100,000 ödül havuzuna sahip DreamHack Showdown turnuvasında 8 kadın CS:GO takımı mücadele etti. Oynadığı 4 maçın hepsini kazanmayı başaran temsilcimiz Beşiktaş, finalde CLG Red takımını yenerek şampiyonluğa ulaşan takım oldu.

$50,000 ödülün sahibi olan temsilcimiz, aynı zamanda ekim ayında düzenlenecek olan DreamHack Rotterdam’da, diğer 7 erkek CS:GO takımı ile birlikte mücadeleye etmeye hak kazandı.

Beşiktaş 2-1 CLG Red

Finalin ilk haritası CLG Red tarafından Vertigo olarak seçildi. Haritaya CT tarafında başlayan Amerika temsilcisi, maça da iyi bir başlangıç yaptı. 4 round’lık bir seri yapan Amerika temsilcisi, bu serinin devamını getiremedi. Maça ısınan Beşiktaş ilk yarıyı çevirip 8-7’lik bir skorla önde kapattı. İkinci yarıda turnuvanın genelindeki gibi bir oyun sergileyen temsilcimiz, oyunun kontrolünü eline aldı ve haritayı 16-10 kazandı.

İkinci harita Beşiktaş’ın tercihi olan Mirage olarak belirlendi. Maça CT tarafında başlayan Amerika ekibi, oyunun tam olarak hakimiydi. Sadece kendi hataları yüzünden round kaybeden CLG, ilk yarıyı 4-11 önde kapadı. Kendi seçtiği haritada iyi bir performans gösteremeyen Beşiktaş, ikinci yarıda da rakibine engel olamadı ve haritayı 5-16 kaybetti. Seri 1-1’e geldi.

Finalin son haritası Inferno’ydu. Mirage haritasında oynadığı oyunun aksine Beşiktaş, Inferno’ya iyi bir başlangıç yaptı. İlk yarıda T tarafında mücadele eden temsilcimiz 8-1’lik bir seri yapmayı başardı. İlk yarının sonlarına doğru round kaybetmeye başlasa da ilk yarıyı 11-4’lük bir skorla önde kapatan Beşiktaş oldu. İkinci yarının ilk roundlarını kazanan CLG Red, oyuna geri dönmeye çalışsa da başarılı olamadı. Haritayı 16-9 kazanan Beşiktaş, seriyi de 2-1’e getirdi ve turnuvanın şampiyonu oldu.

Serinin en iyi oyuncusu CLG Red takımından Diane ‘di^’ Tran olarak seçildi. DreamHack Showdown MVP’si ise Beşiktaş’tan Petra ‘Petra’ Stoker seçildi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.