Counter-Strike: Global Offensive

ELEAGUE Major: Boston’da dünün sonuçları

Dün akşam ELEAGUE Major: Boston’da üç çeyrek final karşılaşması oynandı. Heyecanlı geçen mücadelelerin sonucunda Cloud9, Natus Vincere ve FaZe Clan adını yarı finale yazdıran takımlar oldu.

FaZe Clan ve mousesports arasındaki ilk çeyrek final eşleşmesi belki de dünün en çekişmeli eşleşmesiydi. FaZe Clan, beklenenden oldukça zorlandığı bir ilk harita oynarken, Nuke’da zor da olsa uzatmada kazanmasını bildi. NiKo’nun inanılmaz bir oyun oynadığı bu seride olofmeister’ın da destek çıkmasıyla, FaZe zorlansa da yarı final biletini almayı başardı. mousesports’da ise suNny’nin etkili oyunu ancak ilk haritayı uzatmaya götürmeye yetti. İkinci harita olan Cache haritasında da etkili oyununu sürdürse de takım arkadaşlarından yeterli desteği alamayan Fin oyuncu takımını elenmekten kurtaramadı.

İkinci çeyrek final eşleşmesinde büyük bir sürpriz yaparak son sekize kalan Quantum Bellator Fire ile Natus Vincere’nin karşı karşıya geldi. QBF, beklenildiği üzere NaVi’ye diş geçiremedi ve NaVi rahat bir oyunla yarı finale yükselen takım oldu. Natus Vincere’de flamie’nin iki haritayı da domine ettiği bir seri izledik.

Son eşleşmede ise temsilcimiz Space Soldiers’ın turnuvada daha önce karşılaşıp mağlup ettiği Cloud9, nispeten rahat bir oyunla G2 Esports’u eleyerek yarı finale çıkmayı başardı.

ELEAGUE Major: Boston bu akşam saat 18.00’de oynanacak son çeyrek final mücadelesi olan SK Gaming – fnatic maçıyla devam edecek. Hemen ardından saat 20.30’da FaZe Clan – Natus Vincere ve 23.00’da Cloud9 –  SK Gaming/fnatic yarı finalleriyle devam edecek. Yarı final karşılaşmaları üç maç üzerinden oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.