Counter-Strike: Global Offensive

FACEIT artık ECS düzenlemeyecek

FACEIT

DBLTAP tarafından yayınlanan rapora göre, organizasyona yakın pek çok kaynak, FACEIT tarafından yürütülen Esports Championship Series (ECS) durdurulacağını doğruladı. Online tabanlı organizasyon sekiz sezon boyunca sürmüştü. FACEIT, CS:GO ile yaptığı anlaşma çerçevesinde mart ayında başlaması planlanan “B Site” ligini düzenleyecek.

Kaynaklardan aktarılan haberlere göre, iki şirket arasındaki anlaşma, FACEIT’in ECS’i durdurarak B Site ligini yürütmesini içeriyor. Düzenlenecek ligin adı henüz netleşmemiş olsa da DBLTAP raporuna göre katılacak takımların bir kısmı belli oldu. Toplam 12 takımın yarışacağı ligde şimdilik netleşen ekipler şunlar: Cloud9, MIBR, Gen.G, Dignitas ve Mad Lions.

Profesyonel turnuva takvimi ile B Site’ın takvimleri çakışacak gibi görünüyor. Bu da demek oluyor ki ESL Pro Ligi’nde yarışan takımlar bu ligde yarışırsa bir seçim yapmaları gerekecek. Bu durum takımlar için biraz kafa karışıklığına yol açabilir.

B Site liginde, bir aylık normal LAN sezonunun ardından olan bir Avrupa ve Kuzey Amerika finali oynanacak. En iyi sekiz takım finallere kalacak. Lige giriş, takımlara 2 milyon dolara patlayacak. Ligde ayrıca oyuncular için de 1.04 milyon dolarlık bir pay ayrıldı ve bu pay zamanla artacak gibi görünüyor.

ESC 2016 yılında ilk sezonuna başlamıştı. Bu formatta altı haftalık playofflar’ın ardından Kuzey Amerika ve Avrupa’dan gelen takımlarla bir LAN finali oynanıyordu. Astralis, düzenlenen 8 ECS sezonunun dört tanesini kazandı. ECS, katılan takımlara düzenlendiği süre boyunca 6.2 milyon dolarlık ödül dağıttı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.