Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Fnatic, Xizt ve twist’i yedeğe çektiğini duyurdu

Resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile fnatic, Richard “Xizt” ve Simon “twist” Eliasson’u yedeğe çektiğini duyurdu.

StarLadder Berlin Major’a katılmayı başaramayan fnatic, çareyi kadro değişikliğinde bulmuş gibi gözüküyor. Düzenlenen bütün CS:GO Major turnuvalarına katılmayı başaran tek takım olan fnatic, StarLadder Berlin’deki başarısızlığın ardından  bu unvanı kaybetmiş bulunuyor. Avrupa Minor’ı dışında son zamanlarda katıldığı turnuvalarda da başarısız sonuçlar alan takım, yaklaşık 10 aydır beraber oynayan Xizt ve twist ikilisini yedeğe çekti.

Resmi bir açıklama yapan takım, “Uzun Counter-Strike tarihimizin en kötü noktasındayız. Hem oyuncular hem de yönetim bu konuda hemfikir.  Bulunduğumuz durum, bizim standartlarımız ve turuncu sarı için kabul edilemez.” ifadelerinde bulundu.

“Profesyonel anlamda tekrar zirveye ulaşmak ve eski yerimizi almak için 2 katı çalışıyoruz. Yeni bir döneme gireceğiz ve Counter-Strike takımımızı her açıdan değerlendireceğiz.”

Fnatic yöneticisi de açıklamada bulundu.

İsveç ekibi, Avrupa Minor turnuvasından önce DreamHack Masters Dallas, ESL Pro League Season 9 Finalleri ve ESL One Cologne’ye katılmış, bütün turnuvalarda ilk 12 sırada yer almıştı. Fnatic’in CS:GO yöneticisi Andreas Samuelsson da değişikle ilgili bir açıklamada bulundu:

“Beraber başardığımız her şey için Simon ve Richard’a teşekkür etmek istiyorum. Onlar için en iyisinden başka bir şey dilemiyorum. Şangay ve Sidney’de çok güzel vakitler geçirdik ve iyi bir potansiyel gösterdik. Hedeflerimizi gerçekleştirmek için oyun içindeki kimyayı yakalayamamamız bizim için büyük bir utanç. Major’a katılamamak fnatic’in tarihinde ilk defa gerçekleşen bir olay ve bu nedenle değişim gerekliydi. Şimdi ise fnatic’in tekrar zirveye yerleşmesi için maalesef Simon ve Richard olmadan güçlü, istikrarlı yeni bir takım kurmalıyız.”

Takımdan ayrılan Xizt de değişiklikle ilgili bir açıklamada bulundu:

“Bence yedeğe alınmam fnatic için yararlı olacak. Fakat aynı zamanda uzun süreçte benim için de iyi olacak. Son zamanlarda iyi oynamadığımın farkındayım. Olmak istediğim seviyenin çok gerisindeyim. Kötü performansım için herhangi bir bahanem yok. Bu süreci, odağımı ve yeteneklerimi arttırmak için kullanacağım bir zaman olarak görüyorum.”

Fnatic’in şu anki kadrosu şu şekilde:

  • Jesper “JW” Wecksell
  • Freddy “KRIMZ” Johansson
  • Ludvig “Brollan” Brolin
  • Jimmy “Jumpy” Berndtsson (Koç)
  • Richard “Xizt” Landström (Yedek)
  • Simon “twist” Eliasson (Yedek)

Fnatic’in bir sonraki LAN turnuvası 1-6 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan DreamHack Masters Malmö olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir