Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Hollanda Kraliyet Donanması CS:GO takımı kurdu

Hollanda Kraliyet Donanması bir CS:GO takımı kurdu ve yerel turnuvalarda yarışmaya hazırlanıyor.

Hollanda Kraliyet Donanması, CS:GO turnuvalarında yarışmaya hazırlanıyor. Gençlerin daha fazla dikkatini çekerek donanmaya katılımı artırmak, bunun arkasında yatan neden olarak görülüyor. Konu hakkında yapılan bir açıklama da mevcut.

Kraliyet Donanması komutanı Peter van den Berg, Omroep West adlı gazeteye verdiği demeçte şunları söyledi, “ Savunma Bakanlığı için CS:GO sadece bir oyun değil. Drone teknolojisine bakın! Geleceğin drone pilotları şu anda espor arenasıyla ilgileniyor. Bu yüzden onları daha fazla tanıyabilmek için bu tür olaylara biz de katılıyoruz. Onlara hobilerini işe dönüştürme fırsatı sunuyoruz.”

Savunma Bakanlığı’na göre, espor oyuncuları bir askerin profiline oldukça iyi uyuyorlar. “Sürekli baskı altında en iyi kararı vermeye bu sayede hazırlanıyorlar.” cümlelerini kuran Peter van den Berg, bu sayede espor arenasını da eğitimin bir parçası olarak gördüklerini aktardı.

Kraliyet donanmasının takımı turnuvada KM Esports adıyla mücadele etti. Kötü bir şekilde kaybetmiş olsalar da van den Berg umutlu konuştu. “ Zaten kazanmayı beklemiyordum. Ancak bu bizim espor sahnesine attığımız ilk adım. Gelecek sezonda daha iyi sonuçlar almaya çalışacağız.”

Bir takım kurulması Savunma Bakanlığı’nın esporla ilk ilgilenmesi değil. Bundan önce de DreamHack Open Rotterdam 2019 turnuvasında gençlerle yakınlık kurabilmek adına katılım gösterilmişti. Hollanda için bu umut verici durum umarım dünyada örnek oluşturacak bir olay olur. Ülkemizdeki büyük potansiyel düşünüldüğünde, Türkiye’de de uygulanabilirliği olan bir sistem gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir