Counter-Strike: Global Offensive

IEM Katowice seyircisiz devam edecek

Silezya hükümeti tarafından yapılan açıklamaya göre, şu anda Katowice şehrinde oynanmakta olan IEM Katowice turnuvasının play-off’ları koronavirüs salgını sebebiyle seyircisiz oynanacak.

Karar, Polonya’da henüz bir koronavirüs vakası olmamasına rağmen verildi. Katowice sakinleri ve ESL yetkilileri, turnuvanın planlandığı gibi devam edeceğine neredeyse emindi ve yerel hükümet tarafından yapılan bu açıklama şaşkınlık yarattı.

Hükümet tarafından yapılan açıklama şu şekilde: “ Küresel düzeyde yaşanmakta olan koronavirüs salgını nedeniyle, bölge sakinleri ve ziyaretçilerin güvenliğini sağlamak için böyle bir karar almış bulunmaktayız. Kitlesel bir etkinliğe ev sahipliği yapan ESL yetkilileri de güvenlik nedeniyle aldığımız bu kararı onayladılar.

Intel Extreme Masters Katowice turnuvasının playoff aşamasının herhangi bir aşamasında seyirci yer almayacak. ESL bu karara ve yerel otoritelere saygı duyuyor. Kararın en kısa sürede katılımcılara, misafirlere, medyaya ve tüm diğer paydaşlara ulaştırılması için çalışacağız. Tüm hayranlar ve oyunculardan bu karar nedeniyle özür diliyoruz.”

Açıklama metninin tamamı ise burada: No on-site attendance for IEM Katowice

Bu karar sonrasında turnuvayı takip etmek için bilet alan izleyicilere paraları iade edilecek. Maçların yayınlanması konusunda ise herhangi bir değişiklik olmadı. Planlandığı şekilde internet yayını yapılmaya devam edecek.

IEM Katowice turnuvasında şu anda dördüncü gün maçları oynanıyor. 1 Mart tarihine kadar devam edecek olan turnuvada böyle bir karar alınması CS:GO topluluğunca nasıl yankılanacak bu durumu merakla takip edeceğiz. Ancak yine belirtmekte fayda var; oyuncuların ve katılımcıların salgından etkilenmesi onarılamayacak izler bırakabilir. Bu nedenle umarız Silezya hükümetinin bu önlemi yararlı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir