INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası'nda Final Günü Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası’nda Finalin Adı, Eternal Fire – The Chosen Few

INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası finalinde bugün saat 19:00’da Eternal Fire ve The Chosen Few karşı karşıya gelecek. Karşılaşma https://www.twitch.tv/esl_csgo_tr ‘de canlı yayınlanacak.

Dün oynanan karşılaşmalar ile INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası‘nda yarı finaller tamamlandı. Rakiplerini 2-0 ile geçen Eternal Fire ve The Chosen Few Büyük Final’e hak kazanan ekipler oldu.

Eternal Fire – gothboiclique

EF geçirdiği hareketli günlerin ardından yenilenmiş fakat tabiri caizse eskiye tekrardan dönmüş kadrosuyla ilk sınavına çıktı. Ekip ilk harita olarak Overpass seçerken gothboiclique Dust II seçiminde bulundu.

  1. Harita: Overpass

Rakibinin seçtiği haritaya iyi başlayan taraf gothboiclique 3-0’la öne geçti. Çabuk toparlanan EF arka arkaya aldığı roundlar ile durumu 7-3’e taşıdı. Sonrasında ilk yarıya biraz daha ortak olan gothboiclique rakibine yaklaşsa da ilk yarı EF’in 9-6 üstünlüğü ile geçildi.

2. Harita: Dust II

Dust II’ye, EF fırtına gibi başladı. Rakibi hiçbir şekilde fırsat tanımayan ekip durumu 11-2’ye getirdi. 14. round’un başında gothboiclique oyuncularından mugiwara internet bağlantısında sorun yaşadı ve sonrasında takımı 4 kişi devam etmek zorunda kaldı. Eksik rakibi karşısında zorlanmayan Eternal Fire haritayı 16-5 kazanarak finale yükselen taraf oldu.

The Chosen Few – vampboiclique

The Chosen Few, Dust II seçerken, vampboiclique Inferno seçiminde bulundu. Yarın finallerin en çekişmeli haritaları bu bu karşılaşmada oynandı.

  1. Harita: Dust II

Dust II’nin ilk yarısı 2 takımında karşılıklı aldığı roundlar ile geçildi. İkinci yarıda harita üstündeki hakimiyetini arttıran The Chosen Few, kontrolü elinde tuttu. Haritanın sonunda aldığı roundlar ile seride 1-0 öne geçti.

2. Harita: Inferno

İkinci haritadaya iyi başlayan The Chosen Few 10-5 ilk yarıyı önde tamamladı. İkinci yarıda rakibinin  toparlanmasına imkan tanımayan ekip, haritayı kazanarak büyük finalde Eternal Fire’ın rakibi oldu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir