Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Kadınlara özel CS:GO turnuvasını DreamHack Showdown duyuruldu

İsveçli organizasyon DreamHack, 100 bin dolar rekor ödül havuzu bulunan kadınlara özel CS:GO turnuvası DreamHack Showdown turnuvasını duyurdu.

Kadın CS:GO oyuncularının yer alacağı DreamHack Showdown turnuvasını duyuruldu. İspanya’nın Valensiya şehrinde düzenlenecek turnuva şu ana kadarki en yüksek ödül havuzu bulunan CS:GO kadın turnuvası olacak.

5 Temmuz’da başlayacak olan ve 8 takımın katılımıyla düzenlenecek DreamHack Showdown turnuvasına 2 takım davet alarak katılırken diğer 6 takım Asya Amerika ve Avrupa elemelerinden gelecek. Her bölge elemesinden 2 takım ana elemeye katılacak. Avrupa ve Amerika online elemeleri 8-9 Haziranda başlayacak. 2 aşamadan düzenlenecek Asya elemesinin online elemesi 1-2 Haziran, offline elemesi ise 20-23 Haziranda oynanacak.

DreamHack’in sitedeki turnuva açıklamasında “Bu turnuva ile iddialı kadınları CS:GO oyuncularını küresel espor sahnesinde yükseltmeyi ve profesyonel yükselişini desteklemek için özel bir platform oluşturmayı hedefliyor. CS:GO arenasında kadınların görünürlüğünü arttırmayı amaçlıyoruz. Ayrıca erkek meslektaşları olarak rekabetçi desteğe eşit erişim sağlamayı ve kadın oyuncuların mesleğe giden yollarını belirleme konusunda rehberlik ve ilham bulma konusunda somut bir yol sunuyoruz.” dendi.

Turnuvanın Avrupa elemesine katılmak veya daha fazla bilgi almak için buraya tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir