Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Koosta, Ghost Gaming’ten ayrıldı

1 yıl boyunca Kuzey Amerika takımı Ghost Gaming forması giyen Kenneth “koosta” Suen, sözleşmesinin sonlandığını ve serbest oyuncu durumuna geldiğini, dün gece Twitter üzerinden duyurdu.

23 yaşındaki Kuzey Amerikalı oyunu 2015 yılından bu yana aktif kariyerini sürdürüyor. Liquid, CLG gibi üst düzey takımların formasını giymiş olan koosta’nın bir sonraki durağının neresi olacağı henüz bilinmiyor. Attığı ilk tweet’in anlaşılmaması üzerine tekrar açıklama gereği isteyen oyuncu, “Herhangi bir kontrat altında bulunmuyorum.” açıklaması yaptı.

Koosta’nın sözleşmesinin sonlanmasıyla birlikte gözler, takımın diğer iki üyesi Josh “steel” Nissan ve James “JamezIRL” Macaulay’a çevrildi. Steel ve JamezIRL’de sözleşmelerini koosta ile aynı tarihte imzalamışlardı. JamezIRL, bu konuyla ilgili bir açıklamada bulundu. Açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Kontratlarımız bugün itibariyle sonlandı ve şu anda tam olarak neler olacağına dair bir cevap yok. Basit konuşmak gerekirse, henüz takım tarafından resmi bir teklif yapılmadı ve teknik olarak serbest durumdayım. Gittiğimiz için değil… Henüz.”

Takımın 3 üyesinin kontratının sonlanması ve takımın başarısız sonuçlar alması akıllara çeşitli sorular getiriyor. Bu gelişmelerin ardından Ghost Gaming CS:GO operasyonunu sonlandırabilir ve Kuzey Amerika’nın en iyi AWP oyuncularından biri olarak kabul edilen Matthew “Wardell” Yu’yu satabilir.

Ghost Gaming yakın tarihte herhangi bir turnuva organizasyonuna katılmayacak. Daha önce ESL Pro League Sezon 9 Finalleri’ne katılamayan takım GG.Bet Cologne turnuvası için de kendisine yer bulamamıştı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir