Counter-Strike: Global Offensive

NBK, Avustralya için 12000 dolar bağış topladı

HLTV.org

Tecrübeli Fransız CS:GO oyuncusu Nathan “NBK-” Schmitt, son yaptığı yayında Avustralya orman yangınlarını söndürme çabalarına destek vermek amacıyla 12.000 dolar bağış topladı. Bu çabalar orman yangınlarının etkilerini hafifletmeyi ve doğal yaşamı eski haline döndürmeyi amaçlıyor.

İki gün süren yardım yayını, 2002 yılında Steve ve Terri Irwin tarafından kurulan Wildlife Warriors ile ortak yürütüldü. Bu yardım vakfı da nesli tükenmekte olan hayvanların korunması amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor. NBK ve Wildlife Warriors, bu yayında topladıkları 12.000 doların her 1000 doları için özel bir görev yaptı.

Bu görevlerin her biri değişik içeriğe sahipti. Örneğin 2000 dolar görevinde NBK, gözlüksüz şekilde bir maç oynadı. 2500 dolarda ise seyirciler tarafından seçilen bir cosplay kıyafeti ile yayına devam etti. 3000 dolarda ise özel bir Avustralya geleneği olan “shoey” yaptı. Yani içini alkolle doldurduğu bir ayakkabıyı kafasına dikti.

3500 dolar görevi ise yayıncı için oldukça komikti. Bu görevde sakalını nasıl tıraş edeceğine izleyiciler karar verecekti. Sonuçları komik olsa da NBK bunun toplanan para miktarı yanında önemsiz bir detay olduğunu söyledi.

Sakalını tıraş ettikten sonra yayına devam eden NBK, geri kalan görevlerinde 100’er kasa açarak görevleri sırasıyla yerine getirdi. Ayrıca son görev olarak bir sonraki LAN etkinliğinde, takım arkadaşlarıyla beraber peruk takarak maça çıkacak. Amaçladıkları rakama ulaşamasalar da toplanan rakam bireysel olarak çok fazla anlam ifade ediyor.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.