Counter-Strike: Global Offensive

Ninjas in Pyjamas, StarLadder Major için Golden ile anlaştı

İsveç merkezli Ninjas in Pyjamas. 23 Ağustos’ta başlayacak olan StarLadder Major turnuvası için Cloud 9 forması giyen 25 yaşındaki Maikil “Golden” Selim’i kiraladığını duyurdu.

NiP, geçtiğimiz günlerde Dennis “dennis” Edman’i yedeğe çektiğini ve onun yerini Nicolas “Plopski” Gonzalez Zamora ile doldurduğunu duyurmuştu. Fakat yeni transfer Plopski, StarLadder Major turnuvasında kurallar nedeniyle NiP forması giyemeyecek. StarLadder Avrupa Minor turnuvasında eski takımı Ancient ile mücadele eden oyuncu, aynı turnuvanın devamında kurallar nedeniyle farklı bir takım forması giyemiyor. Bu nedenle, Plopski’nin boşluğunu doldurmak için NiP, geçici olarak Golden’ı kiralayarak kadrosuna kattı. Golden, yeni takımının formasını ESL One Cologne turnuvasından sonra giyecek. NiP, o turnuvada yeni transferi Plopski’yi kullanacak.

NiP ekibi, duyuruyu kadro değişikliklerinin yapılacağı son günde yaptı. Cloud 9’nın ise oyun içi liderinin yerini kimin dolduracağını henüz açıklamadı. Cloud 9, Amerika Minor turnuvasında başarısız olduğu için StarLadder Major’da yer alamayacak.

StarLadder Major turnuvası 23 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında Berlin’de, Mercedes-Benz Arena’da gerçekleşecek. Ödül havuzunun 1 milyon dolar olduğu turnuvaya ise dünyanın her yerinden toplamda 24 takım katılacak. Turnuvanın galibi, $500,000’ın ve Legend statüsünün sahibi olacak. IEM Katowice Major 2019’daki başarısından dolayı turnuvada yer almaya hak kazanan Ninjas in Pyjamas, turnuvaya “New Legends” aşamasında başlayacak. NiP’in turnuva kadrosu ise şu şekilde olacak:

  • Patrik “f0rest” Lindberg
  • Christopher “GeT_RiGhT” Alesund
  • Jonas “Lekr0” Olofsson
  • Fredrik “REZ” Sterner
  • Maikil “Golden” Selim (Cloud 9’dan kiralık)
  • Faruk “pita” Pita (KOÇ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir