Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

OpTic Gaming MSL ve niko ile ilgileniyor

Dexerto.com haberine göre OpTic Gaming, Danimarkalı oyuncular Mathias “MSL” Lauridsen ve Nikolaj “niko” Kristensen’yu kadrosuna katmak istiyor.

Geçtiğimiz günlerde Cloud9’ın OpTic Gaming oyuncuları Jakob “JUGi” Hansen ve Kristian “k0nfig” Wienecke ile görüşüyor iddialarından sonra OpTic Gaming’in başka bir Danimarkalı ikili niko ve MSL’i kadrosuna katmayı düşünüyor. 20 yaşındaki oyuncu niko daha önce OpTic Gaming forması giyerken, North takımında 1 ay beraber oynadığı MSL’in bulunduğu Rogue’ye transfer olmuştu. CS:GO’nun çıkışından beri profesyonel oyuncu olan MSL ise bir buçuk yıl boyunca North takımında oynamış fakat North takımında in-aktif duruma geldikten sonra Rogue’ye transfer olmuştu.

Rogue Takımına kısa süre önce katılan niko ve 5 aydır takımda olan MSL’in henüz bir başarısı bulunmuyor. ESL Sezon 9’un kadro kilitlenmesine bir haftadan kısa süre kalırken transferlerin yakın zamanda duyurulacağı bekleniyor. Eğer transferler gerçekleşirse Rogue takımının kadrosu iki oyuncu eksik kalacak ve kadro kilitlenmesine fazla zamanı olmadığı için zorunlu transfer yapması gerekebilir. OpTic Gaming ise IEM Katowice Major’ün minör elemelerini geçememişti. Bu kötü sonuç ile beraber takım bir sonraki majör StarLadder Berlin Major’e katılabilmek için minör elemeleri geçmesi gerekiyor.

Olası iki transferden sonra oluşacak OpTic Gaming kadrosu ise şu şekilde;

  • Marco “Snappi” Pfeiffer
  • René “cajunb” Borg
  • Ismail “refrezh” Ali
  • Mathias “MSL” Lauridsen
  • Nikolaj “niko” Kristensen
  • Asper “ruggah” Due (Koç)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir