Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Tricked Esport kadrosu, gizli bir organizasyon tarafından satın alındı!

2012 yılında kurulan, 2014 yılında CS:GO sahnesine giriş yapan Danimarka merkezli Tricked Esport, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla birlikte kadrosunu, “ismini açıklamayan” bir organizasyona sattığını duyurdu.

Danimarka Espor Tarihi’ndeki en büyük satın alım olarak değerlendirilen transferin, tam olarak değeri açıklanmadı. Fakat dust2.dk’nın raporlarına ve söylediğine göre, işlemin ücreti $300,000’dan fazla olduğu iddaa ediliyor. Gizli alıcı hakkında söylenilen tek şey, bu gelişme sonrasında oyuncuların espor ekosisteminde daha yüksek sıralarda yer alacağı.

Tricked Esport, kadrosunu bu sene içerisinde yapılandıran takımlardan biri. Ocak 2019’da HUNDEN’i kadrosuna katan takım, hem oyun içi liderlik görevini hem de kaptanlık görevini oyuncuya vermişti. Hemen ardından acoR ile anlaşan Danimarka temsilcisi, Sjuush ve Bubzkji’yi ilerleyen dönemlerde kadrosuna katmıştı. Tricked, son olarak ağustos ayında roeJ’i kadrosuna katarak takımı tamamlamıştı.

Sene içerisinde Dünya Sıralaması’nda 17.liğe kadar yükselen Tricked Esport, şu anda 21. sırada bulunuyor. Transfer olan kadro son olarak UCC Summer Smash ve V4 Future Sports Festival  – Budapest 2019 turnuvalarında zafere ulaşmıştı. Takım son olarak WePlay! Forge of Masters Sezon 2 turnuvasında GODSENT’in ardından ikincilik yaşamıştı.

Kadronun, yeni organizasyonu ile katılacağı bir sonraki turnuva, $100,000 ödül havuzuna sahip,29 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan DreamHack Open Winter olacak. Yeni organizasyonun kim olduğu hakkında henüz tam bir bilgi yok. Transfer olan kadro da şu şekilde:

  • Lucas “Bubzkji” Andersen
  • Frederik “acoR” Gyldstrand
  • Rasmus “sjuush” Beck
  • Fredrik “roeJ” Jørgensen
  • Nicolai “HUNDEN” Petersen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir