Counter-Strike: Global Offensive

Türk oyuncu Tarik NRG Esports ile sözleşme imzaladı

VPEsports’un haberine göre MIBR bünyesinde bulunan Türk asıllı Amerikalı oyuncu tarik, NRG Esports ile sözleşme imzaladı.

IEM Katowice Major turnuvasının New Legends aşamasında galibiyet alamadan elenen NRG Esports, Türk oyuncu Tarık “tarik” Çelik ile anlaştı. MIBR’ın Brezilyalı bir kadro kurmak istemesiyle açıkta kalan Türk oyuncu, takımla sözleşmesi devam ettiği için profesyonel olarak oynamıyordu. Bir süredir düzenli olarak Twitch’te yayın açan oyuncu espor arenasına NRG Esports formasıyla geri dönüyor. Türk oyuncu NRG Esports’un iki buçuk yıldan daha fazla süredir takımda yer alan Jacob “FugLy” Medina’nın yerini alacak.

Cloud9 ile ELEAGUE Major: Boston 2018’i kazandıktan sonra takım arkadaşı Jake “Stewie2K” Yip’in ardından MIBR’a transfer olan tarik, başarısız sayılabilecek bir dönem geçirmişti ve takımla kazandığı tek kupa ZOTAC Cup Masters 2018 olmuştu. Stewie2K’in Team Liquid oyuncusu TACO ve koçu zews ile takas yapılmasının ardından takımdaki tek yabancı oyuncu kalan tarik, IEM Katowice Major turnuvasını kenarda izlemek durumda kalmıştı.

IEM Katowice Major turnuvasına Amerika minör elemelerini ilk sırada tamamlayarak katılan NRG Esports, New Challengers aşamasını mağlubiyet almadan geçmişti. New Legends aşamasında ise gücünü gösteremeyen ekip galibiyet yüzü göremeden turnuvadan 0-3 ‘lük sonuçla turnuvadan elenmişti.

Değişiklerden sonra oluşan NRG Esports kadrosu ise şu şekilde;

  • Damian “daps” Steele
  • Vincent “brehze” Cayonte
  • Cvetelin “CeRq” Dimitrov
  • Ethan “Ethan” Arnold
  • Tarık “tarik” Çelik
  • Chet “ImAPet” Singh(koç)
1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.