Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

TYLOO, eXTREMESLAND CS:GO Asya 2019 şampiyonu oldu

Temsilcimiz Demise’ın da yer aldığı eXTREMESLAND  CS:GO Asya 2019 Finalleri’nın şampiyonu belli oldu. Finalde ViCi Gaming’i 2-0 mağlup eden Çin temsilcisi TYLOO, zafere ulaşan takım oldu. Şampiyon takım $40,000’ın sahibi oldu.

Eylül ayında başlayan kapalı elemelerin ardından eXTREMESLAND CS:GO Asya 2019’da sona gelindi. 11 ayrı bölgede yapılan elemelerin ardından, finallerde 16 takım birbiriyle mücadele etti. Finallerde yer alma başarısını gösteren tek Türk takımı ise Demise oldu. Önce Türkiye Elemeleri’nde daha sonra Dubai’de oynanan Orta Doğu Elemeleri’nde başarı gösteren temsilcimiz, finalist ViCi Gaming’e çeyrek finalde elenerek turnuvaya veda etti.

Finaller 4’er takımdan oluşan 4 ayrı grup ile başladı. Her grubun ilk 2 sırasında yer alan takımlar ise playofflar’a çıkmaya hak kazandı. A grubundan TYLOO ve Absolute, B grubundan MVP PK ve AUGUST, C grubundan B.O.O.T  ve Demise, son olarak D grubundan ise ViCi Gaming ve Bren Esports playofflar’a çıkmayı başardı.

14-17 Kasım tarihleri arasında oynanan turnuvanın playofflar’ı BO3 formatında oynandı. TYLOO, Bren Esports, Absolute ve ViCi Gaming, oynanan maçların ardından yarı finale çıkmayı başardılar. Yarı finaller ise mutlak favorilerin kazandığı seriler sonucunda sonuçlandı ve finalin adı TYLOO – ViCi Gaming oldu.

BO3 üzerinden oynanan finalde, Mirage ve Train haritaları seçildi. Her iki haritada da Çin takımı rakibi karşısında büyük üstünlük gösterdi ve eXTREMESLAND CS:GO Asya 2019’un şampiyonu oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir