Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Vitality, EPICENTER 2019 şampiyonluğuna ulaştı!

17-22 Aralık tarihlerinde Rusya’nın Moskova şehrinde düzenlenen EPICENTER 2019 turnuvasının galibi, Fransız ekip Vitality oldu. Finalde mousesports’u 2-1 yenen takım, $250,000’ın sahibi oldu.

NBK-‘in takımdan ayrılmasının ardından kadroya G2 Esports’dan shox’u katan Vitality, yeni kadrosuyla ilk zamanlarda umut veren performanslar ortaya koymuştu. Fakat Fransa ekibi, son zamanlarda hem bireysel hem de takım olarak sorgulanan bir hal almıştı. ZywOo’nun muhteşem form grafiğine rağmen bir türlü başarı elde edemeyen takım, EPICENTER 2019 ile birlikte bu gidişata bir son verdi.

8 takımın yer aldığı turnuvada Evil Geniuses, Natus Vincere, Virtus.pro, Team Vitality, Heroic, mousesports, forZe ve EHOME mücadele etti. 4’er takımdan oluşan iki ayrı grup şeklinde başlayan turnuvada, gruplarını birinci sırada bitiren takımlar playofflar’a yarı finallerden, ikinci ve üçüncü bitiren takımlar ise playofflar’a çeyrek finallerden başlamaya hak kazandı. Çeyrek final eşleşmeleri ise şöyleydi: forZe 0-2 Heroic, Natus Vincere 0-2 Evil Geniuses.

Yarı finallerin high seed olan takımları mousesports ve Team Vitality, rakipleri Evil Geniuses ve Heroic’i 2-0’lık skorlarla geçmeyi başardı ve finalde birbirlerine rakip oldu.

ZywOo seriye damga vururken, mousesports tarafında yorgunluk vardı.

Final serisinin ilk haritası Inferno olarak belirlendi. Inferno, mousesports’un güçlü olduğu haritalar arasında ve takım bunu burada da gösterdi. ZywOo her ne kadar en üst seviyede performans göstermiş olsa da mağlubiyete engel olamadı ve haritayı 19-16 mousesports kazandı. Avrupa ekibinin rating olarak en iyi oyuncusu ise temsilcimiz woxic idi. Özgür, haritayı 1.31 rating ile tamamladı.

İkinci harita olan Mirage’de ise ZywOo muhteşem performansına devam etti ve bu sefer mousesports tarafında ona dur diyecek kimse yoktu. ZywOo’nun 33 frag aldığı haritayı Vitalit 16-12 kazanmayı başardı ve seriyi 1-1’e getirdi.

Serinin son haritası olan Nuke’ta ise mousesports tamamen disiplinden çıkmış bir şekildeydi. 30 günden az bir sürede 4. turnuvasına katılan ekipte yorgunluk baş göstermeye başlamıştı. Bu fırsatı iyi değerlendiren Fransız ekip, son haritada takımca iyi bir oyun sergiledi ve haritayı 16-9 kazanmayı başararak EPICENTER 2019 şampiyonu oldu. ZywOo ise turnuvanın MVP’si seçildi. Fransız oyuncu, bu sene içerisinde beşinci MVP ödülünü kazanmış oldu.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir