Counter-Strike: Global Offensive

XANTARES vize sorunları nedeniyle IEM Sidney’e katılamıyor

Temsilcimiz İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş, Avustralya’nın Sidney şehrinde düzenlenecek olan IEM Sidney turnuvasına vize sorunu nedeniyle katılamayacak.

Dexerto.com’un haberine göre BIG, 30 Nisan’da başlayacak olan IEM Sidney turnuvasına İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş’ten yoksun olarak katılacak. Takım XANTARES’in yerine takım koçu Nikola “LEGIJA” Ninić ile maçlara çıkacak. Daha önce birçok vize sorunu yaşayan Türk esporcu listesine bir yenisi daha eklendi. Turnuvanın başlamasına 4 gün kala XANTARES‘in vize sorunu ile karşılaşan takım, turnuvaya 5 Alman oyuncu ile çıkacak.

Counter Strike 1.6’dan beri profesyonel oyunculuk yapan LEGIJA, Fatih “gob b” Dayik’i ile beraber birçok CS: GO takımında görev aldı. Geçmişte BIG takımında oyuncu olarak da yer alan 28 yaşındaki oyuncu, tekrardan oyuncu olarak geri döndü. Takım Türk oyuncunun eksikliğinde “Fire Power” eksiliği yaşaması beklense de 5 Alman oyuncunun dil bariyerini aşması artı olarak görülüyor. BIG takımı turnuvada A grubunda yer alıyor. BIG takımı grubunda ilk 3 sırada tamamlayarak bir üst tura kalmaya çalışacak.

BIG’in IEM Sidney turnuvasına katılacak kadrosu ise şu şekilde;

  • Fatih “gob b” Dayik
  • Johannes “tabseN” Wodarz
  • Johannes “nex” Maget
  • Tizian “tiziaN” Feldbusch
  • Nikola “LEGIJA” Ninić (XANTARES’in vize sorunu nedeniyle koç pozisyonunda oyunculuğa geçti)
  • İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş (Vize sorunu nedeniyle katılamayacak)
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.