Dota 2 mix

Alliance DreamLeague Season 12 şampiyonu oldu

Alliance, Demon Slayer’a karşı kazanarak sezona iyi bir başlangıç yapmış oldu.

Alliance 6 takımın katıldığı DreamLeague Seasons 12 turnuvasında finale kadar hiç maç kaybetmeden gelerek turnuvayı da kazandı. Bu Alliance’ın yeni kadrosu ile kazandığı ilk turnuva olmuş oldu. Takım Ekim ayının başında yeni kadrosunu duyurmuştu.

J.Storm ve FlyToMoon ile B grubunda yer alan Alliance grubu zorlanmadan birinci olarak bitirdi ve yarı finalde Ninjas In Pyjamas ile eşleşti. Bo3 formatında oynanan yarı final maçını 2-0 yenen Alliance bu skor ile finale çıkmayı başardı. Finalde Demon Slayers’la karşılaşan takım bo5 formatında oynanan finali 3-2 kazanmayı başardı. Alliance turnuvayı kazanarak 100.000 Dolar ödülün sahibi oldu.

Demon Slayers turnuvaya sponsorsuz katılan tek organizasyondu. Buna rağmen finale çıkmayı başaran ekip finalde de Alliance’a karşı neredeyse kazanıyordu. 3 oyun kazananın zafer elde edeceği maçta ilk ilki maçı Demon Slayers kazandı. Fakat 3. maç ile kendine iyi bir ivme yakalayan Alliance bir geri dönüşe imza atarak 3 oyun üst üste kazandı. Slayers için çaylak oyuncuların ön plana çıktığı turnuvada Alliance ekibi tecrübenin önemini gösterdi diyebiliriz.

Organizasyon Dota 2 sahnesinde bu sene ciddi başarılar elde etmek istiyor. Bu turnuvada gelen birincilik takıma iyi bir ivme kazandırabilir. Organizasyon gelecek haftalarda ESL One Hamburg’a ve MDL Chengdu Major’a katılacak. Bu turnuvalarda da başarılı sonuçlar elde edebilirlerse sezonu istikrarlı bir şekilde devam ettirebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir