Dota 2 mix

Alliance yeni Dota 2 kadrosunu duyurdu

Alliance’ın eski Dota 2 kadrosu dün resmi olarak Team Liquid’e transfer olmuştu. Kadrosu tamamen boşalan organizasyon bugün yeni ekibini duyurdu.

Alliance 2 senedir bozulmayan Dota 2 kadrosunun dağılmasından sonra kısa vakitte yeni bir kadro kurmayı başardı. Bugün attıkları tweet ile duyurulan yeni kadro şu şekilde;

1. Nikolay “Nikobaby” Nikolov
2. Linus “Limmp” Blomdin
3. Neta “33” Shapira
4. Simon “Handsken” Haag
5. Adrian “Fata” Trinks

Yeni kadronun kaptanı Fata ile Alliance kurucularından Jonathan “Loda” Berg, Dot Esports ile bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajın bazı bölümlerini sizler için çevirdik.

Röportaj;

Uzun ve başarılı bir kariyere sahipsin, Cloud9, Team Liquid, Team Secret ve NiP gibi büyük organizasyonlarda oynadın. Alliance gibi köklü bir organizasyonda oynamak ve kaptan rolünü üstlenmek nasıl hissettiriyor?

Fata: Açıkçası bu benim için gerçekten büyük bir adım ve biraz da belirsiz. Hala kendi ritmimi yakalamam gerekiyor. Doğruyu söylemek gerekirse bunu tecrübe etmeyi heyecanla bekliyorum. Yeni bir şey tecrübe ediyorum ve bir kaptan olarak oynayacağım. Gerçekten bu yeni macera için çok heyecanlıyım.

Takım çok başarılı oyuncularla dolu. Fakat Nikobaby ismi dikkat çekiyor. Onu TI9’da izlemek harikaydı ve Mineski’ye gerçekten çok faydalı oldu. Sizce uzun süredir profesyonel arenada olmasına rağmen üst seviye takımlarda en az tecrübesi olan oyuncu olarak kendisi takıma neler katacak?

Fata: Öncelikle oyuna karşı çok tutkulu ve takıma enerji veren bir oyuncu olduğunu söylemek istiyorum. Çok agresif bir oyuncu, bu sebeple bence onunla oynamak harika. Tabii ki bazen fazla ileri gitmesi olası. Bazen sadece karşı base’e girerek ölebilir. Ama ben bunu pasif bir oyuncudan daha çok tercih ederim. Şu ana kadar böyle agresif bir oyuncu ile oynamak çok zevkli ve gerçekten takıma harika bir enerji ve pozitif hava katıyor.

Loda: Ben onu yaklaşık iki senedir tanıyorum. Bu süreç içerisinde kendisini transfer etmeyi düşünmeye başlamıştık, ben de oyununa dikkat vermeye başlamıştım. Fakat şimdiye kadar bizim için oynama fırsatı bulamamıştı. Fakat sonra onun SEA’de oynama şansını değerlendirdiğini gördüm ve orada işler oldukça risklidir. Bu benim dikkatimi çekti çünkü Avrupa’da bizde ya da herhangi başka bir takımda oynayamamak onu yıldırmamıştı. Bence o çok iyi bir oyuncu, ama bir oyuncuda azmi görmek çok önemlidir.

İsviçre’de olacak The International dışında bu sezonun seni heyecanlandıran şey nedir?

Loda: Güzel soru. Yani, yeni karakterleri ve oyuna katacaklarını görmek çok ilginç olacak. Ama her şeyden çok, ben ve Alliance yeni takımlardan keyif alıyoruz. Bence bu çocukların beraber başaracakları şeyleri izlemek en heyecan verici şey olacak.

Alliance 5 Ekim’de başlayacak DPC sezonunda yeni kadrosu ile mücadele etmeye başlayacak. Röportajın tamamını Dot Esports  üzerinden okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir