Dota 2

Avrupa ön elemelerinin galibi Hellraisers

Avrupa takımların Asya Şampiyonası’na katılamak için kıyasıya mücadele ettiği Avrupa öne elemeleri, Hellraisers’ın Şanghay’daki yerini garantilemesi ile son buldu. Power Rangers ve Natus Vincere takımları ise Wildcard ön elemelerine hak kazandı.

Üç gün süren ve birbirinden güzel mücadelelere sahne olan Avrupa ön elemeleri, Hellraisers takımının Power Rangers takımını 3-2’lik bir skorla mağlup etmesi sonucu son buldu. Hellraisers ayrıca ön elemelerden birinci olarak Asya Şampiyonası’nda kendine yer etti. Fakat ön elemelerde birinci olamamak her şeyin sonu demek olmuyor. Wildcard adlı Çin’de olacak başka bir eleme sayesinde ön elemelerde ikinci ve üçüncü olan takımların hala şampiyonada kendilerine yer edinmeleri için bir şansları bulunmakta.

Beklenmedik bir şekilde iyi performans gösteren Power Rangers alt gruptaki son karşılaşmasını Na’Vi karşısında oynadı. Her iki takımda birbirinden güzel oyunlar gösterirken Na’Vi genel olarka Dendi’nin oynadığı Magnus’a güvendi. Fakat Dendi üçüncü oyunda, etkili bir Reverse Polarity pozisyonu bulamadı. Sonuçta Power Rangers daha koordine bir şekilde mücadele ederek 2-1’lik bir skorla Na’Vi’yi geride bıraktı.

Büyük finaller ise Hellraisers ve Power Ranger arasında oldu. Hellraisers üst gruptan geldiğinden karşılaşmalara bir oyun avantajlı olarak başladı. Hellraisers ikinci oyunu da kolay bir şekilde kazanırken Power Rangers takımı kolay lokma olmadıklarını gösterdi ve iki oyun üst üste kazanarak skoru eşitledi. Beşinci ve son karşılaşmada ise Hellraisers tek taraflı giden bir karşılaşma sonucu Power Rangers’ı mağlup etti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.