Dota 2

Beş ünlü Dota 2 takımı ESL One Mumbai’ye katılmaktan vazgeçti

300.000$’lık ödül havuzu ile Hindistan’ın en geniş çaplı turnuvası olarak duyurulan ESL One Mumbai’ye beş ünlü Dota 2 takımı katılmaktan vazgeçti.

5 ünlü takım ESL One Mumbai’ye gitmekten vazgeçti

Dünyanın dört bir yanında espor organizasyonları yapılmaya devam ediliyor. Hindistan ise bugünlerde tarihinin şu ana kadarki en büyük Dota 2 turnuvasını organize etmekle meşgul. Lakin işler hiç de istedikleri gibi gitmiyor, çünkü turnuvaya beş ünlü Dota 2 takımı, diğer turnuvalara odaklanmak adına katılmaktan vazgeçti.

Alliance, Ninjas in Pyjamas ve Gambit Esports, ESL One Mumbai’nin sona ermesinden hemen bir gün sonra başlayacak OGA Dota PIT Minor’e odaklanmak için turnuvaya katılmayacaklarını duyuran takımların başında geliyorlar.

Dota 2 turnuvalarının tarihleri birbiriyle çakışıyor

Chaos Esports Club ve J.Storm takımları ise, sırasıyla MDL Disneyland Paris Major ve WSOE 6’e odaklanmak için turnuvaya katılmayacaklarını duyurdular. Böylelikle turnuvanın merkezinde yer alacak beş ünlü Dota 2 takımının turnuvadan ayrılmasıyla beraber ESL One Mumbai sönük geçecekmiş gibi görünüyor.

ESL’den açıklama geldi

ESL Turnuva Direktörü Alexander Nehr, ekiplerin turnuvadan ayrılışları üzerine şunları söyledi: “Ekiplerin her iki etkinlikte de oynamasını sağlamak için çoklu girişimlerde bulunmamıza ve tüm tarafların istekli olmasına rağmen sonuçta herkes işini kolaylaştıracak bir çözüm bulamadık. Dota Pro Circuit, sahnedeki tüm organizasyonların önceliğidir ve bu kararlarını anlıyoruz.”

Mercedes-Benz iki yıl daha ESL One Dota 2’nin sponsoru olacak

Dota 2 turnuvaları hakkındaki haberleri güncel olarak takip etmek için 5Mid ile kalın!

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.