Dota 2

BTS SEA Cup’ı Fnatic kazandı.

İlki gerçekleştirilen BTS Series Cup’ta şampiyon olan ekip Fnatic oldu. Güneydoğu Asya bölgesiyle sınırlı olan bu küçük çaplı turnuvada Fnatic 5.000 dolar kazandı. TI5’de kazandığı 55.000 doların yanında bu rakam küçük gelse de yeni kurulan kadrosuyla Fnatic’in bu gibi turnuvalara katılım göstermesi takım için önem taşıyor. Takım olarak tecrübe kazanmaya ihtiyaç duyan ekip bu gibi turnuvalarda kendini geliştirme ve Dota 2 topluluğuna kendini gösterme fırsatını yakalıyor.

The International 2015 öncesi Team Malaysia’yı bünyesine katan meşhur eSpor klubü Fnatic, uzun bir süre sonra Dota 2’ye dönüş yaptı. TI5’e büyük beklentiler içerisinde giren ekip grup aşamasında oldukça zorlandı ve maç kazanamayarak ana etkinliğe alt eleme grubunda başlamak zorunda kaldı. Ana etkinlikte de Fnatic, Virtus.Pro’nun elediği takımların ilki olarak turnuvaya veda etti. Turnuvada maç kazanamayan ekip, turnuva sonrası herkesin beklendiği gibi kadro değişikliğine gitti. Mushi ve Ohaiyo takımda kalmayı tercih ederken diğer oyuncular ayrılmayı tercih etti. Net, Chrissy ve Black^ ise takımda açılan pozisyonları dolduran oyuncular oldu.

BTS SEA Cup’da favori gösterilen Fnatic’i zorlayacak dişli bir rakip yoktu ve Fnatic maç kaybetmeden turnuvanın şampiyonu oldu. Fnatic’in yeni transferlerinden Chrissy oldukça iyi bir performans göstererek turnuvada ön plana çıktı. Ohaiyo ile rolleri değişen Chrissy offlane rolünde neler yapabileceğini kanıtladı ve Ohaiyo da Net ile beraber destekçi rolünü üstlendi. Fnatic ile final oynayan First Departure takımı genel olarak iyi bir performans gösterse de Fnatic ile başa çıkamadı. TI5’de Fnatic ile aynı ödülü alan MVP.Hot6 ise oynadığı ilk seriyi kaybederek turnuvaya erkenden veda etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir