Dota 2

CDEC, ESL One New York 2015’in 3. davetlisi oldu

ESL One New York 2015’in üçüncü davetlisinin CDEC olduğu açıklandı. ESL, dün yaptığı açıklamada Team Secret’dan sonra ikinci davetlinin Virtus.Pro olduğunu duyurmuştu. Bugün ise ESL yeni bir haberle üçüncü davetli takımın The International 2015’e damgasını vuran CDEC olduğunu duyurdu. Dota 2 Major Championships bölgesel elemelerinden yaklaşık bir hafta önce gerçekleşecek olan bu etkinlik, Dota 2 Majors öncesi takımların kendilerini ve rakiplerini test etmesi için iyi bir fırsat olacak.

Turnuvaya davetli olarak katılacak dört takımının üçü açıklandı ve geriye davetli olarak katılacak tek takım kaldı. Turnuvaya davet edilecek son ismin ise Evil Geniuses, Vici Gaming ya da LGD olması bekleniyor. Bu dört davetli takım ile mücadele edecek diğer dört takım ise bölgesel elemelerin sonuçlarına göre belirlenecek. Henüz ikişer serinin oynandığı Avrupa ve Güneydoğu Asya bölgesel elemeleri 6 Eylül’de sonlanacak. Çin ve Kuzey Amerika bölgesel elemelerinin ise tarihlerine ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

The International 2015’de çok konuşulan takımları teker teker davet eden ESL, ESL One New York 2015 ile dikkatleri üzerine çekiyor. TI5’in ana etkinliğinde üst elemede oynadıkları maçları kaybeden takımları birer birer eleyen Virtus.Pro’dan sonra CDEC, ESL One New York 2015’deki yerini aldı. The International 2015’den önce elle tutulur bir başarı elde edemeyen ekip Wildcard’dan gelerek final oynayan ilk takım olarak bir ilke imza atmıştı. CDEC’in bu yakaladığı başarının ardından Dota 2 camiasının takım ile ilgilileri beklentileri oldukça yükseldi. ESL One New York ise Çinli ekibin yakaladıkları başarının şans eseri olmadığını kanıtlaması için iyi bir fırsat olacak.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir