Dota 2

CDEC ve Invictus Gaming, Starladder XI’de yer alamayacak

*Aldığımız son bilgiye göre v1lat, her iki takımın da Ukrayna vizesi alabileceğini ancak en erken Cumartesi günü Kiev’de olabileceklerini belirtti.
StarLadder XI Dota 2 Turnuvası’nda Çin’i temsil edecek olan iki takım, Kiev’e giriş için vize işlemlerini tamamlayamadıklarından bu turnuvada yer alamayacaklar. Bu iki takımın yerini ise Na’Vi ve Power Rangers dolduracak. Organizasyonu düzenleyen SLTV’nin ise gelecek turnuvalarda benzer problemleri önlemek için yeni bir yer bulacağı ön görülüyor.

Bu gün erken saatlerde aldığımız bir bilgiye göre Çinli CDEC takımı Kiev’e giriş için vize alınamamasından dolayı bu hafta sonu gerçekleşecek olan StarLadder XI Lan finallerinde yer alamayacak. Diğer bir Çinli temsilci olan Invictus Gaming de  aynı durumdan muzdarip. SLTV sözcüsü Vitalii ‘v1lat’ Volochai’e göre, her iki takım da vize başvurularını zamanında yaptı fakat vize izni için gereken gerekli belgeler yılbaşı tatili dolayısıyla meydana gelen gecikmeler sonucu zamanında elde edilemedi. Bu yüzden açılan açıklığı kapatmak üzere zaten Avrupa’da bulunan Natus Vincere ve Power Rangers takımlarının bu takımların yerini alması kararlaştırıldı. Rekabet edecek takımların sayısı bu sayede tekrar sekize yükseldi.

Bu durum StarLadder turnuvasına katılmaya çalışan takımların başına ilk defa gelmiyor. Yine Ukrayna’da düzenlenen bir önce StarLadder X turnuvasında da Çinli iki takım olan TI4 şampiyonu NewBee ve ViCi Gaming benzer vize sorunlarıyla karşılaşmıştı. Bu durumun tekrarlaması v1lat’ı sinirlendirmiş olacak ki, Avrupa’da kaynaklanan bu bürokratik sorunlardan dolayı StarLadder’ı başka bir Avrupa ülkesine taşımayı düşündüğünü açıkladı. 2011’den beri Kiev’de CyberArena’da gerçekleşen bu turnuva için böylesine bir karar Ukrayna sahnesinde büyük değişikliklere yol açacak.

BTS(Beyond The Summit) sunucusu David ‘GoDz’ Parker için CDEC ve iG için bütün umutlar tükenmiş sayılmaz. Yarın sabah son bir kez şanslarını deneyecek olan takımların durumlarında herhangi bir değişiklik olursa gerekli bilgileri aktaracağız.

editor
You don't get paid for effort, you get paid based on demand for your skills and your results. Life is not a children's story.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir