Dota 2

Chessie Dota 2’ye geri mi dönüyor?

Eski HoN oyuncusu ve bir süre Alliance takımında orta kulvarda boy göstermiş olan Rasmus “Chessie” Blomdin, Dota 2 subreddit’inde sorulan soruları cevapladı. Sakatlığıyla ilgili detaylı bilgiler veren Chessie gelecek hedeflerini Dota 2 severlerle paylaştı. Bu haber özellikle, Chessie ile birlikte World Cyber Arena’da üçüncü olan Alliance’ın yüzünü güldürecek gibi görünüyor.

The International 4’ün bitmesinden kısa bir süre sonra Alliance başarılı bir destek oyuncusu olan Jerry “EGM” Lundkvist’in Team Tinker’a, hem takım kaptanı hem de oldukça başarılı bir orta kulvar oyuncusu olan  Gustav “s4” Magnusson’ın Team Secret’a geçmesi ile kadrosunda iki kişilik açıkla yoluna devam etmişti. Orta kulvar oyuncusu arayışında olan Alliance, Chessie ile bu arayışın sonuna gelmiş gibiydi. Başarılı oyuncuyla birlikte World Cyber Arena’da üçüncülüğü elde eden takım ESL One NY’a da direk davet kazanmıştı. Fakat bu başarı uzun süremedi. Sırtındaki artan ağrılardan şikayetçi olan Chessie, profesyonel olarak Dota 2 oynamaya daha fazla devam edemedi ve bir süreliğine profesyonel sahneden ayrılmıştı.

Profesyonel oyuncu geçtiğimiz gün Dota 2 Subreddit’ine açtığı konuda ise geri dönüşünün sinyallerini verdi. Tedavisiyle ilgili bilgiler veren Chessie, Alliance ile geçirdiği zaman hakkındaki düşüncelerini paylaşırken, hem takımından gelen destek hem de iyileşme sürecini hızlandıran birkaç yaşam tarzı değişikliğinden dolayı geleceğe umutla baktığını belirtti. Rehabilitasyon sürecini hızlı bir şekilde atlatmayı planlayan oyuncu, Dota 2 topluluğunun iyileşmesi üzerinde pozitif bir etkisi olacağına inanıyor.

Chessie’nin geçirdiği bu zorlu dönem ise biz oyunculara bir şeyi hatırlattı. “Fiziksel” bir spor olmamasına rağmen yüksek seviyelerde oynayan oyuncular ciddi sakatlıklar yaşayabiliyor. Bunun bir başka örneği ise daha geçen yıl sakatlanan EG sırtlayıcı oyuncusu Clinton “Fear” Loomis. “Tenisçi Dirseği” olarak adlandırılan bir dirsek ağrısına yakalanan Fear, bir süreliğine Dota 2’ye ara vermek zorunda kalmıştı. Buna rağmen başarılı bir tedavi süreci ve planlama sonucunda Fear, her zamankinden iyi bir şekilde Dota 2’ye dönüş yapmıştı.

Bu iki oyuncunun da yaşadıkları e-Spor faaliyetleri sonucu ortaya çıkan fiziksel problemlerin küçümsenmemesini ortaya koyarken başarılı bir tedavi süreci sonrasında oyuncuların, oyun kariyerlerine rahat bir şekilde devam edebileceğini gösteriyor.

Geçirdiği süreç hakkında oldukça detaylı bilgiler veren Chessie’nin Dota 2 Subreddit konusuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

editor
You don't get paid for effort, you get paid based on demand for your skills and your results. Life is not a children's story.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir