Dota 2

Cloud9, tecrübeli destek Pieliedie ile anlaştı

Tekrar Dota 2 takımı kuran Cloud9, İsveçli destek oynucusu Pieliedie ile 2020 yılı için el sıkıştı. Oyuncu daha önce bünyesinde bulunduğu takıma geri döndü.

İlk olarak Dota ile isminden söz ettirmeye başlayan oyuncu, lokal bir takım olan Gvision’da oynamaya başladı. Takımın bünyesinde SK Gaming forması giymiş Bogdan, zoN, BenTzeR ve pepp3 gibi isimlerle oynama şansı yakaladı. Oldukça başarılı olan ekip, Farm for Fame turnuvasında 4. oldular. eSports United tarafından satın alınan ekip, DreamHack 2009’dan sonra dağılma kararı aldı ve bütün oyuncular Dota’yı bıraktılar. 2012’de Dota 2 ile tanışan Pieliedie yeni kurulan Kaipi’ye transfer olmuş ve Dota 2 kariyeri böyle başlamıştı.

Kariyerinde farklı bölgelerde boy gösteren oyuncu, hem ulusal hem de uluslararası başarılara imza attı. Fnatic, C9, Team Secret, mousesports gibi kulüplerde forma giydi. En büyük başarısını, Team Secret ile The Shangai Major turnuvasını kazanarak; Newbee ile de The İnternational 2014’ü 5. bitirerek göstermişti. Sadece bu iki turnuvadan 2 milyon dolara yakın ödül kazanmışlardı. En son ise Newbee takımında oynayan oyuncu, The İnternational 2019 da ilk fena olmayan bir derece elde etmişti C9 formasını 2014 ve 2017’de olmak üzere daha önce iki kere daha giyen oyuncunun yolu yine kesişti. Cloud9 İle 2020 senesi için destek rolünde anlaştı.

En son 2017’de Dota 2 sahnesinde gördüğümüz C9, 2020’de tekrar arenaya dönüş yaptığını açıkladı. Hızla kadrosunu tamamlayan takım The International 2020’ye ve diğer Major turnuvalara hazırlıklı olmak istiyor. Nispeten iddialı bir kadro kuran takımın kadrosu ise şu şekilde oldu:

Andrei “skem” Ong”

Cheng Jia “vtFaded” Hao

Rasmus “MISERY” Filipsen

Francis “FLee” Lee

Johan “pieliedie” Åström

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir