Dota 2

CurseGaming ile TeamLiquid birleşti

Elektronik spor denince akla gelen ilk isimlerden olan TeamLiquid, CurseGaming ile güçlerini birleştirdi. CurseGaming de artık TeamLiquid’in bir parçası olacak ve grubun LCS ekibi de artık TeamLiquid adı altında mücadele verecek.

TeamLiquid ve CurseGaming tek çatı altında birleştiklerini tüm oyunseverlere duyurdu. Artık bu iki tecrübeli ekip ve iki ekibin de tüm oyuncuları TeamLiquid adı altında rakiplerine zorlu anlar yaşatmaya devam edecek. Bu birleşmeyle birlikte TeamLiquid, bir LCS takımı, bir challanger takımı, iki Smash oyuncusu ve bir de Streetfighter oyuncusunu kadrosuna dahil etmiş oldu.

Dota 2 alanında ise TeamLiquid takımından Nazgul uzun bir süredir sağlam altyapılı bir takım oluşturmayı arzuladıklarını ve bu birleşmeyle birlikte bu hedeflerine ulaşmada büyük bir adım attıklarını, takıma oyuncu seçme aşamasında ilk defa böyle bir fırsatla karşılaştıklarını ve seçecekleri oyuncuların takımın adını taşıyabilecek oyunculardan olacağını söyledi.

CurseGaming ise halihazırda Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerindeki hesaplarını ve sayfalarını kapatmış durumda. Ancak ekip, CurseGaming ile Curse Inc. şirketinin birbirinden bağımsız oluşumlar olduğunu, geçtiğimiz sene CurseGaming’in sponsoru konumundaki Curse Inc.’in sponsorluk sözleşmesi yeni yıl itibariyle bitmiş olduğunu yani bu birleşmenin arkasında yatan herhangi bir Curse Inc. anlaşmazlığı bulunmadığını açıkça belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir