Dota 2 mix

DotA 2 6.82 patch’i hakkında her şey

Dota 2’nin heyecanla beklenen ve tarihinde görülmemiş değişiklikleri içeren 6.82 versiyonu sonunda yayınlandı. TI4’teki oyun metası da göz önüne alınarak hazırlanmış olan bu güncellemeyi eksiksiz bir şekilde sizler için çevirdik.

Yeniden yanan ruh

Shadow Fiend yeni dehşet verici bir görünüme sahip ve her zamanki gibi düşmanlarının ruhlarını çalmaya hazır. Düşmanlarını yerle bir ettiğin zaman korkunun ne demek olduğunu anlayacaklar. Sana karşı çıkanların kaybettiklerini görünce karşında diz çökecekler. Her çaldığın ruhla gücüne güç katacaksın ve bu ruh ordusunu serbest bıraktığında düşmanlarının birer birer düştüğünü göreceksin

Artık herkes Shadow Fiend’dan korksun ya da onun yemi olsun.

Shadowraze – İsabetli tahminlerde bulunarak rakiplerinin altında şeytani bir patlamayla düşmanlarına hasar ver.

Necromastery – Ne zaman bir düşman öldürürsen onun ruhuna sahip olursun. Her çaldığın ruh sana fazladan vuruş hasarı sağlar.

Presence of the Dark Lord – Düşmanlar varlığından korkuya kapılırlar, zırhları azaltılır.

Requiem of Souls– Ruh ordusunu salarak etrafındaki düşmanlara hasar ver .

Demon Eater

Shadow Fiend için Gizemli Eşya Seti

Shadow Fiend uzun zamandır düşmanlarının ruhlarının koleksiyonunu yapıyordu. Her koleksiyoncudaki gibi bazı ödüller diğerlerinden daha değerli olmuştur ve herhangi bir maliyete bulunmalıdır. Bazı ruhlar vardır ki bulunmaması gerekir, karanlık ve öfkeyle dolu güçler kimsenin zapt edemeyeceği kadar. Shadow Fiend iblislerin ruhlarını da çaldı ve bir bedeli olduğunu öğrendi, fakat bir ödül de kazandı ve bu ödül onu sonsuza dek değiştirdi.

Bu eşya kuşanıldığında, Shadow Fiend’a şu özel geliştirmeleri uygular:

  • Özel ambiyans efektleriyle yeni ana görünüş
  • Birkaç yeni animasyon
  • Konuşmasında değişiklik
  • Yeni kahraman ikonu, portresi, yeni yüklenme resmi ve küçük harita ikonu
  • Yeni, yetenek efektleri ve bütün yeteneklerin yenilenmiş ikonları
  • Ses efektlerinde değişiklik
  • Aynı düşman üzerine atılmış razelerin Shadow Fiend üzerinde gösterilmesi
  • Bu eşyada üç razeden de hasar almış kahramanların sayısını sayan taş bulunuyor
  • Yenilenmiş atak efektleri

6.82 Güncellemesi

Harita değişimi
Dota dünyasında çok önemli gelişmeler yaşanıyor böylesine bir değişim uzun süredir yaşanmamıştı. Haritada bile değişiklikler var. Bir sürü yenilik ve değişiklikler var ama Roshan’ın yerinin değişmesi en çarpıcı olanı ama merak etmeyin fazla uzağa gitmedi. Roshan’ın hayatını sürdürdüğü çukur yine nehre bakıyor ama bakış açısı biraz daha farklı ve çevresindeki yollar değiştirildi. Roshan her zamanki sert duruşuyla siz dotacıları yeni yaşam alanında bekliyor.

yeni harita

Yeni ödül rünü
Bu rünün ortaya çıkışı da Dota dünyasında yeni bir olay. Bu rün kullanıldığında size altın ve tecrübe puanı veriyor. Bu rün sizin hızla seviye atlamanıza ve istediğin eşyalara çabucak sahip olmanıza yardımcı olacak. Ayrıca bu rünün gelişiyle biri nehrin bir ucunda diğeri diğer uçta olmak üzere aynı anda 2 rün ortaya çıkacak. Rünlerden biri daima ödül rünü olacak.

Crimson Guard
Eğer yeni tehlikelerle yüzleşecekseniz savunmanız güçlü olmalı. İlk olarak New Bloom güncellemesinde karşımıza çıkan bu eşyayı yıl canavarından korunmak için kullanmıştık şimdi de düşmanlarımızı alt etmek için kullanacağız.

Bloodseeker değişti
Sanki önceden yeteri kadar baş belası değilmiş gibi Bloodseeker daha tehlikeli bir hale geldi. Diğer değişikliklerin yanında Bloodbath yeteneği değişti ve Blood Rite adını aldı.

Phantom Lancer değişti
Phantom lancer üzerinde de değişiklikler var. Juxtapose’ın değişmesinin yanında Doppelganger ve Phantom Rush yetenekleri geldi. Doppelganger yeteneği ile savaş esnasında rakibini illüzyonlarıyla şaşırtarak tehlikeden kurtulur. Phantom Rush ise Lancer ve kopyalarının rakibinin etrafını sarmasını sağlar.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir