Dota 2

Dota 2 7.00 patch’i yayınlandı

Dota 2 bu akşam itibariyle oynanışı kökünden değiştirecek, uzun tarihinin gördüğü en büyük güncellemeyi aldı. Valve, dün başlattığı ve kısa sürede inanılmaz ilgi çeken kampanyanın ardından Dota 2 7.00 yamasının detaylarını paylaştı.

Yeni yama ile Dota 2’ye yeni kahraman Monkey King dâhil olurken, haritada değişiklikler, oyun öncesi ve oyunu etkileyecek çok sayıda yenilik de oyuncularla paylaşıldı.

Yeni Dota 2’nin yeni kahramanı, uzun süredir beklenen Monkey King oldu. İlk izlenimler ise kahramanın ciddi şekilde OP olduğu yönünde. Monkey King nesnelere dönüşebiliyor, ağaçların üzerine atlayabiliyor ve gerçekten yakalayıp öldürmesi zor bir kahraman olarak öne çıkıyor. Ultisi de kendinin çok sayıda klonunu etrafa saçarken, savaş sırasında rakiplerin kafasını ciddi şekilde karıştıracak gibi görünüyor.

Dota 2 7.00 yaması ile birlikte harita da büyük ölçüde farklılaştı. Roshan’ın konumu değişirken, haritaya daha fazla ancient kampı eklendi. Bunun dışında koridora bedava ışınlanma ile iyileşme sağlayacak shrine’lar da haritanın farklı yerlerinde oyuncuların yardımına koşacak. Yeni Dota 2’de rune’lar iki kategoriye ayrılacak ve bounty rune’ları nehirden ayrılıp ormanda yer alacak.

Yeni yamada doğal olarak neredeyse tüm kahramanlar büyüklü küçüklü değişimler görürken, hangilerinin öne çıkacağını ise önümüzdeki günler gösterecek. Yapılan değişiklikler arasında, kahramanlara mevcut duruma göre build’ler arasında değişiklik yapmaya yarayacak fazladan çanta slot’ları bulunuyor. Bu yenilik, özellikle destek kahramanları için çok işe yarayacak gibi görünüyor.

Dota 2 7.00 yamasında oyun öncesi arayüz de kullanıcı deneyimini daha da iyileştirecek ve kullanım kolaylığı ile birlikte oyunu teşvik edecek şekilde güncellendi.

Şimdiye kadar bildiğimiz Dota 2’yi baştan aşağı değiştirecek 7.00 yaması yarın itibariyle sunucuya yüklenecek. Bütün detaylara Dota 2’nin sayfasından ulaşabilirsiniz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir