Dota 2

Dota 2 Asya Şampiyonası 2017 elemeleri duyuruldu

28 Mart – 4 Nisan 2017 tarihleri arasında ikincisi gerçekleşecek olan Dota 2 Asya Şampiyonası’nın ön eleme formatı belli oldu.

Toplamda on iki takımın katılımıyla gerçekleşecek olan şampiyonaya direkt davet yoluyla gelecek olan takımlar 10 Ocak’ta açıklanmış ve Çin elemeleri 13-15 Ocak tarihleri arasında tamamlanmıştı. Şampiyonaya katılacak diğer dört takımın belirleneceği Amerika, Güney Doğu Asya, Avrupa ve CIS ön eleme tarihleri ve karşılaşma formatı nihayet geçtiğimiz günlerde duyuruldu.

3-13 Şubat’ta gerçekleşecek olan ön elemelere, Çin ön elemelerinin aksine sadece sekiz takım katılacak. Ön elemelerin formatında ise herhangi bir değişiklik söz konusu değil. Sekiz takım, dörder gruptan oluşan ikişer gruba ayrılacak. BO3 formatında gerçekleşecek olan grup karşılaşmaları sonucunda grubunda birinci ve ikinci olan takımlar bir sonraki aşamaya çıkma hakkı kazanacak. Grup birincileri ve ikincileri arasında BO3 formatında oynanacak çift eleme usulüne uygun karşılaşmalar sonucunda birinci olmayı başaran takım ise Dota 2 Asya Şampiyonası’na gitme şansını elde edecek.

Ön elemelere katılacak olan takımlar şu şekilde:

Amerika  Avrupa  Güneydoğu Asya CIS (Eski Sovyetler Birliği)
Digital Chaos Ad Finem WG.Unity Virtus.Pro
Team NP Team Liquid Faceless Vega Squadron
compLexity Team Secret Fnatic Team Spirit
WanteD Alliance TnC Pro Team Team Empire
OnyX Natus Vincere Exacration FRIENDS
Team Freedom Cloud9 SG.Trust Rebels
Infamous Escape Mineski Comanche
SG e-Sports B)ears RRQ LQ

Şampiyonaya direkt davet alan ve Çin Elemeleri sonrasında şampiyonaya katılacak olan takımlar ise şöyle:

Direkt davet edilenler:

  • Evil Geniuses
  • OG
  • Wings Gaming
  • Newbee

Çin ön elemeleri kazananları:

  • Invictus Gaming
  • Team VG.J
  • LGD.Forever Young
  • iG Vitality

Dota 2 Asya Şampiyonası’nın, her yaz bir yenisi düzenlenen The International’dan sonra Dota 2 sahnesindeki en büyük şampiyona olduğunu söyleyebiliriz. The International’a benzer bir şekilde şampiyona öncesinde satılmaya başlanan Compendium’lar sayesinde ilki 2015’de düzenlenen şampiyonanın ödül havuzu 250.000 dolardan 3.000.000 dolara kadar çıkmıştı. Bu yıl daha yüksek olması beklenen ödül havuzunun toplam miktarını ise hep birlikte göreceğiz.

Önceki şampiyonada birinci olan Evil Geniuses’a ek olarak geçtiğimiz günlerde sonlanan WESG’de Dota 2 kupasını eve götüren TnC Pro Team’in şampiyonada nasıl bir performans göstereceği ise merak konusu.

editor
You don't get paid for effort, you get paid based on demand for your skills and your results. Life is not a children's story.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir