Dota 2

Dota 2 Asya Şampiyonası lig aşaması: 3. gün sonuçları

Dota 2 Asya Şampiyonası’nın heyecanla geçen lig aşamasında üçüncü gün tamamlandı. Her galibiyetin 1 puan kazandırdığı ve her bir puanın da büyük öneme sahip olduğu turnuvanın lig aşamasının üçüncü gününde 8 turda toplam 24 maç oynandı. Team Secret takipçilerini şaşırtmayarak 3’te 3 ile liderlik koltuğundaki yerini pekiştirirken EG bugün oynadığı 2 maçını da kaybederek pozisyonunu riske soktu. VG bu durumdan faydalanarak bugünkü maçlarından puan çıkarttı ve EG’yi yakından takibe aldı. Son TI4 şampiyonu Newbee ise 3 yenilgiyle günü ağır bir yarayla kapattı. Na’vi’nin korkunç geçen ilk günden sonraki yükselişi ise sürüyor. Turnuvanın dördüncü günü ise henüz başlamadı. Tüm maçlar bittikten sonra yine skor ve puan durumu bilgilerine 5Mid üzerinden ulaşabilirsiniz.

➤ 1. Gün Sonuçları

2. Gün Sonuçları

➤ 4. Gün Sonuçları

➤ Son Gün Sonuçları

19. Tur

CDEC Gaming vs. Big God: 0-1

Bir çok takım dövüşünün yaşandığı maçta BG.BurNing altın avantajını açık ara farkla elinde bulundurdu. CDEC.Gaming iyi bir performans sergiledi ancak çok fazla dövüş kaybettiler.

EHOME vs Team Secret: 0-1

İki takım da aynı kulvarda ilginç bir şekilde 3’e 3 mücadele etti. EHOME’dan gelen Spirit Breaker seçimi her ne kadar ani baskınlarda önemli ölçüde yardımcı olsa da yenilmekten kurtulamadılar.

Rave vs. Cloud9: 0-1

Cloud9 first blood ile maça 1-0 önde başladı. Orta kulvarda Naga ve Zeus karşılaşmasından galip çıkanın Zeus olması Rave için çok kötü oldu. Cloud9 çok da zorlanmadı.

20. Tur

HyperGloryTeam vs. TongFu: 1-0

TongFu birden fazla etkili engelleyici kahraman seçerek rakibi takım dövüşlerinde bir noktaya kadar durdurabildi ancak Anti-Mage’in Shadow Fiend’i altın bazında çok geride bırakması oyunu HGT için çok kolaylaştırdı.

LGD.Gaming vs. CDEC.Gaming: 0-1

Oyunun ilk kesimlerinde her kulvarda eşit bir rekabet söz konusu olsa da ilerleyen kesimlerde CDEC.Gaming altın kazanmada LGD’ye üstünlük kurdu. Juggernaut ve Troll Warlord ikilisini durduramadılar.

IG vs. EHOME: 0-1

Oyun tam anlamıyla mid kahramanlarının rekabeti üzerinden devam etse de IG’yi tek sırtlayıcısının altın avantajı kurtaramadı ve oyunun son kesimlerine doğru son takım dövüşlerinden yenik çıktılar. Oyunu kazandıran ise EHOME’un sahip olduğu 2 güçlü sırtlayıcıydı.

21. Tur

MVP.Phoenix vs. Team Secret: 0-1

Team Secret favori olduğu maçta rakibini erken domine etti ve rahat bir galibiyet aldı.

Newbee vs. Big God: 0-1

Kahraman seçimlerine bakarak Big God’ın sağlam tercihler yaptığını söyleyebileceğimiz maçta Newbee oyuna iyi başlasa da orta safhalarda Big God farkı açmayı başardı. Rahat altın elde eden sırtlayıcılarıyla çok da zorlanmadılar.

EG vs. Na’Vi: 0-1

Dişe diş diyebileceğimiz mücadelede stratejik takım dövüşlerinden galip çıkan Na’Vi, sırtlayıcısı olan Juggernaut ile oyunu kendi lehine çevirdi. Oyunun süre açısından fazla uzun olmaması EG’nin toparlanamamasına sebep oldu.

22. Tur

VG vs. HellRaisers: 1-0 

Çok fazla teknik aksaklığın yaşandığı maçta VG oyun boyunca üstünlüğü elinde bulundurdu ve sonuca ulaşmaları çok da vakit almadı.

Rave vs. HyperGloryTeam: 1-0

Her iki tarafın da başa baş götürdüğü altın rekabetiyle dengeli seyreden maçta bu dengeyi bozan Rave’in Warlock tercihi oldu. İnanılmaz erken satın aldığı Aghanim’s Scepter ve Refresher Orb ile tüm takım dövüşlerini kendi takımının lehine çevirerek adeta bir yarı-sırtlayıcı performansı gösterdi diyebiliriz.

TongFu vs. Cloud9: 0-1

Cloud9’nın yeteneğe dayalı kahraman tercihleri yapması oyunu kazanmasında etkili bir faktör oldu diyebiliriz. Gerekmedikçe takım dövüşlerinden uzak durdular ve kulvar itmeye odaklandılar. Bu doğrultuda hareket ederek altın avantajıyla birlikte stratejik üstünlüğü de ele geçirdiler.

23. Tur

LGD.Gaming vs. EHOME: 1-0

Maça gerçekten çok iyi başlayan EHOME bir kaç gereksiz hareketle rakibin sırtlayıcısı olan Ember Spirit’e doğrusunu söylemek gerekirse bedava altın verdi. First Blood haricinde hatasız oynayan Ember yeteri kadar eşyayı zorlanmadan elde etti diyebiliriz. Medusa’nın da devreye girmesiyle yenilgi EHOME için kaçınılmaz oldu.

IG vs. CDEC.Gaming: 1-0

CDEC.Gaming erken üstünlük kurdu gibi görünse de IG buna karşılık vermede çok gecikmedi. Rakip tercihleri göz önüne alındığında Drow Ranger başta IG için riskli bir seçim olarak görünse de oyun içerisinde dövüşlerden uzak durup itme ve altın kazanma üzerine yoğunlaşması çok önemliydi. Storm ise IG için son 15-20 dakika içerisinde inanılmaz faydalı işler yaparak galibiyete büyük katkıda bulundu.

MVP.Phoenix vs. Big God: 0-1

Oyuna 3 tane sırtlayıcı ile başlayan MVP.Phoenix için oyunu süre açısından uzatmaktan başka bir seçenek görünmüyordu. Bunun farkında olan Big God rakibe baskı kurarak altın kazanmalarına çok da fırsat vermedi. Çoğu takım dövüşünden avantajlı çıkmalarının yanında BG.BurNing’in de harika altın kazanma yetenekleriyle oyunu kazanmaları sürpriz olmadı.

24. Tur

Newbee vs. Team Secret: 0-1

Newbee oyuna Team Secret’e göre daha iyi başladı diyebiliriz. Birçok ani baskından istedikleri sonuçları aldılar. Rubick’in bazı takım dövüşlerinde hayati müdaheleler yapması da Newbee için felaket denilebilecek sonuçlar doğurdu. Oyunun son bölümleri heyecanın zirvelere çıktığı dövüşlere sahne oldu ancak s4’un Axe performansı Team Secret’i oyunu kaybetmekten kurtardı.

EG vs. HellRaisers: 0-1

EG oyuna ürkütücü bir pick ve oyun stiliyle başladı diyebiliriz. Agresif oynadılar ve orta kulvarda Zeus’a nefes aldırmadılar. Buna çözüm olarak bir süre takım olarak birbirlerine yakın oynayan HellRaisers Spirit Breaker öncülüğünde bir çok takım dövüşünü kazandı çünkü rakibi Sniper’dan uzak tutarak ona rahat tahrip alanı sağladılar. Zeus’un oyunun ilerleyen kısımlarında kazandığı seviyeyle birlikte yıkıcılığının artması da takım dövüşlerinde EG’nin çok fazla erken kayıp vermesine yol açtı. Silencer ise HellRaisers’ı durdurmada yetersiz kaldı.

VG vs. Na’Vi: 1-0

Kahraman tercihleri açısından dengeli bir karşılaşma olarak nitelendirebileceğimiz bu maçta başlangıç safhası oldukça ortada ve dengeliydi. Na’Vi altın açısından ufak bir üstünlüğe sahipti diyebiliriz. Phoenix üst kulvarda Axe’ye karşı çok iyi bir performans sergileyerek VG için oyunda rahatlatıcı bir unsur oluşturdu. Medusa’nın dayanıklı duruşuyla takım dövüşleri VG lehine sonuçlandı ve galibiyet geldi.

25. Tur

Rave vs. CDEC.Gaming: 0-1

Her iki takım da maça agresif başladı ve karşılıklı ölümlerden her iki taraf da altın ve seviye olarak eşit derecede faydalandı. CDEC sırtlayıcısı olan Naga Siren altın kazanmada belli bir süre zorluk çekmedi ve rakibi olan Slark’a üstünlük kurdu ancak bu üstünlüğü bir süre sonra kaybetti. CDEC takım dövüşlerinden Zeus ve Lion sayesinde daha avantajlı çıktı diyebiliriz. Naga ise sürekli kulvarlar arasında gidip gelerek takım dövüşlerinden çok itmede görev aldı. Son takım dövüşüyle birlikte CDEC.Gaming zafere uzanan taraf oldu.

TongFu vs. EHOME: 1-0

TongFu oyuna alt kulvarda hızlı ve güzel başladı. Orta kulvarda Troll ve Viper dengeli bir rekabet içerisindeydiler. EHOME sürekli ani baskın doğrultusunda düşünerek dengeyi kendi lehine bozmayı çalıştı ancak ilk kesimlerde birkaçı hariç neredeyse her baskın kendileri için bir hezimete dönüştü. Takımının desteğiyle çok güçlü bir duruş sergileyen Slark’ı durdurmak EHOME için kolay olmadı.

LGD.Gaming vs. Team Secret: 0-1

Oynadığı önceki maçlarda olduğu gibi bu maçta da favori olarak gösterilen Team Secret maça hızlı başlayarak sadece 2 dakika içerisinde rakibine 4-2’lik bir üstünlük kurdu. Doğrusunu söylemek gerekirse maç boyunca aksiyon hiçbir zaman durmadı ve dövüşlerden her iki taraf da belli bir derecede altınla ayrıldı ancak üstünlük sürekli Team Secret’in elindeydi. Oyunun 18 dakikada Team Secret lehine sonuçlanması ise LGD.Gaming’in arka arkaya kaybettiği takım dövüşlerinden sonra oyundan kopmasının bir sonucu oldu.

26. Tur

IG vs. Big God: 1-0

Oyuna etkili bir kahraman dizisiyle başlamasına rağmen Big God, IG’nin çok iyi planlanmış ani baskınlarına karşı sürekli kayıplar verdi. Bu baskınların çoğunda sürekli aktif bir profil çizen Lion-Lycan ikilisi vardı ve bu sayede Lycan erkenden seviye ve altın avantajını eline geçirdi. Lion bu oyunla birlikte turnuvanın en iyi destekleyici tercihlerinden biri olduğunu bir kez daha kanıtladı denilebilir. Bunun yanında yeni bir metaya kavuşmuş olan Juggernaut ise Big God’ı yenilmekten kurtaramadı.

MVP.Phoenix vs. Na’Vi: 0-1

MVP.Phoenix erken bir First Blood ile rakibine baskı kurarak etkili kahraman seçimlerinden faydalanmayı denedi ancak buna karşılık Na’Vi birkaç ani baskınla erkenden bu baskıdan kurtuldu ve üstünlüğü ele geçirdi. Chen sayesinde itmede avantajlı konumda bulunan Na’Vi bu fırsatı iyi kullandı. Takım dövüşlerinden de minimum kayıpla ayrıldılar ve kazanmaları sürpriz olmadı.

Newbee vs. HellRaisers: 0-1

Maçın en aktif oyuncusu sanıyoruz ki HellRaisers adına Io oldu. First Blood dahil neredeyse bütün aksiyonlarda ilk safhalarda kendisinin ismi vardı ve gerçekten çok iyi bir performans sergiledi. Tiny ile birlikte orta kulvarda sürekli Templar Assassin’i rahatsız ederek rahatça altın kazanmasını engellediler. Bunu yaparken diğer kulvarlara da sürekli ani baskınlar düzenleyerek Tiny için gerekli olan altın ve seviyeyi karşıladılar. Bu arada Juggernaut da rahat bir altın kazanma süreci geçirdi. Yine de galibiyeti getiren Juggernaut’dan ziyade Tiny’nin güçlü duruşu oldu.

Puan Durumu

Capture13

Çevirmen. Hobi olarak Dota 2 ve CS:GO oynar. Savaş tarihine meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir