Dota 2

Dota 2 Asya Şampiyonası lig aşaması: 4. gün sonuçları

Dota 2 Asya Şampiyonası’nda dördüncü günde de kıyasıya karşılaşmalarla devam etti. Genel olarak kısa süren karşılaşmalara sahne olan turnuvada birkaç uzun süreli karşılaşmamız da eksik olmadı.Turnuvanın favorisi olarak görülen Team Secret yenilmezlik serisini korudu ve şuan 13-0’lık bir skor ile listede birinci sırada. Son iki karşılaşmasında VG ve EG ile karşılaşacak olan Team Secret’ın yenilmezliğini devam ettirip ettiremeyeceğini ise hep birlikte göreceğiz.TI4 şampiyonu olmasına rağmen oldukça zayıf performans gösteren Newbee ve Koreli MVP Phoenix takımı ise turnuvadan elendi. Na’Vi’nin tırmanışı ise devam ediyor. Tüm maçlar bittikten sonra yine skor ve puan durumu bilgilerine 5Mid üzerinden ulaşabilirsiniz.

➤ 1. Gün Sonuçları

2. Gün Sonuçları

3. Gün Sonuçları

➤ Son Gün Sonuçları

27. Tur

CDEC Gaming vs. TongFu: 0-1

Daha başarılı bir kahraman seçimi yapan TongFu  koordine bir şekilde oynamaları ile galip gelen taraf oldu. Orta kulvarda Shadow Fiend, Sniper ile karşılaşırken her iki takımda da bir zor kulvar oyuncusu ve üçlü kolay kulvar formatı izlendi. CDEC takımının altın kazanımına ihtiyaç duyan çok fazla kahramanı olması ve TongFu’nun erken baskılar ile CDEC’e yeteri kadar zaman tanımaması sonucunda 22. dakika gibi kısa bir süre içerisinde TongFu oyunu bitirdi.

Team Secret vs Invictus Gaming: 1-0

10-0’lık serisine devam eden Team Secret uzun bir mücadele sonrasında yenilmezliğini korudu. Her iki takımda Smoke of Deceit ile harita üzerinde başarılı bir şekilde hareket etti. Invictus Gaming’in Team Secret ile karşılaştırıldığında daha fazla altın kazanımına ihtiyaç duyan kahramanları seçmesi ve Team Secret’ın bu duruma izin vermemesi galip gelmelerinde etkili oldu. Leş sayısı bakımından oyunun orta aşamalarında Invictus Gaming yüksek olmasına rağmen hem tecrübe hem de altın kazanımı açısından oldukça geride kalmaları, Team Secret’ın fırsat buldukça Rosh’u öldürüp kulvarları ittirmesi karşısında Invictus Gaming daha fazla dayanamadı.

LGD vs Big God: 1-0

Oyuna first blood ile biraz daha önde başlayan LGD, oyun genelinde liderliğini korudu ve kazanan taraf oldu. Big God’da Burning tarafından oynanan Spectre’ın yeterli altın kazanımını zamanında elde edemedi ve Anti-Mage’e karşı koyamadı. Genel olarak takım mücadelelerinde daha etkili bir performans gösteren LGD, 1 puan daha elde etmiş oldu.

28. Tur

MVP vs. HellRaisers: 0-1

Koreli takım karşısında zorlanmayan HR,  24 dakika gibi kısa bir sürede kolay bir galibiyet elde etti. MVP ve HR arasında bir ileri bir geri giden oyunda, oyun genelinde altın kazanımı ve tecrübe açısından üstünlüğünü koruyan ve bulduğu fırsatları kaçırmayan HellRaisers, Omniknight ile baskınlığını korudu ve LGD’yi geride bırakarak 7.’liğe yükseldi.

Na’Vi vs Newbee: 1-0

Turnuvaya beklenildiği gibi başlamayan Na’Vi’nin tırmanışı devam etti. Oldukça agresif geçen maçta daha creepler doğmadan toplamda 4 leş vardı. Kulvar aşamasında avantajı eline geçiren Na’Vi karşısında Newbee’nin yaptığı hamleler meyve vermedi. TI4 şampiyonları karşısında oldukça rahat bir karşılaşma geçiren Na’Vi, XBOCT tarafından oynanan Juggernaut ile oyunu domine ederek ve takım mücadelelerinden başarılı bir şekilde ayrılarak galibiyeti elde eden taraf oldu.

EG VS HGT: 1-0

EG’nin genç oyuncusu suma1L’i Storm Spirit’i oynarken gördüğümüz bu maçta EG eline geçen fırsatları değerlendirerek HGT’nin üstesinden geldi. Özellikle suma1L muhteşem bir performans gösterirken, ppd’nin oynadığı Dazzle sayesinde hayatta kalmaya devam ederek HGT kahramanlarını avlamaya devam etti. Ayrıca DAŞ’da sıklıkla gördüğümüz Juggernaut kahramanını oynayan Fear sayesinde EG rahat bir galibiyet elde etti.

29. Tur

C9 vs VG: 0-1

Cloud 9’ın Wisp+ Tiny taktiğinin yeterince etkili olamadı ve kulvarları yeteri kadar ittirmeyi başaramadı. Zor kulvarda Storm Spirit kahramanını oynayan bone7 oldukça kötü bir performans gösterdi. Vengeful Spirit ile fenrir oldukça başarılı bir performans göstererirken VG takımı sahip olduğu Mekansm, Pipe ve Ward eşyaları sayesinde son takım mücadelesinde galibiyeti elde etti.

Rave vs Secret: 0-1

Turnuvanın yenilmezi olan Secret’ın galibiyet serisi bu karşılaşmada da bozulmadı. Zai turnuva genelinde oldukça sık seçilen Axe kahramanı ile muazzam bir performans gösterdi. Rave ise kahramanları arasındaki sinerjiyi etkili bir şekilde kullanamadı. Rakip takımdaki açıkları yakalamakta başarılı olmayan Rave sonunda Secret karşısında dayanamadı. Secret’ın  zamanlı baskıları sayesinde Rave’in tek yapabileceği hiçbir şey yoktu.

TongFu vs Big God: 0-1

Başa baş geçen karşılaşmada Mophling ve Storm Spirit gerekli altın kazanımını elde ettikten sonra TongFu önlerinde duramadı. Önemli bir takım mücadelesini kaybetmiş olmasına rağmen Big God takımı durumu lehine çevirdi. Başarılı bir şekilde TongFu’nun dört adet barakasını almayı başaran Big God, acele etmedi ve güvenli bir rota izledi. Galibiyetini tehlikeye atmayan Big God sonunda galip gelen taraf oldu.

30. Tur

LGD vs Na’Vi: 0-1

Vanskor’un Rubick ile damgasını vurduğu maç, 22 dakikalık kısa bir sürede Na’Vi’nin ezici üstünlüğü ile sona erdi. Oyun boyunca baskıyı sürdüren Ukraynalı takım özellikle Funn1k’e erken bir blink dagger alınması ile avantajı ele geçirdi. Rakiplerinin yaptığı konumlanma hatalarından yararlanan Na’Vi oyun göstergesi daha 17. dakikayı gösterirken LGD’nin üssüne girdi, bu dakikadan sonra oyunun sonu zaten az çok belli olmuştu.

iG vs HR: 1-0

HellRaisers’ın altın kazanımına aç olan kahraman seçimlerine karşı oyun başlarında daha çok öldürme potansiyeline sahip olan bir kahraman seçimine sahip olan iG, HellRaisers’ın öne geçmesi için elde etmesi gereken yeterli altın kazanımına izin vermedi. Bu sırada iG rahat bir şekilde altın kazanmaya devam etti. Karşılaşmanın sonlarına doğru iyice artan altın ve tecrübe farkı karşısında HR yenilen taraf oldu.

MVP vs C90-1

Daha karşılaşmanın başından beri oldukça hareketli geçen karşılaşmada birçok karşılaşmalı ölüm gerçekleşti. Fakat bu karşılaşmaların sonucunda C9; MVP’den daha iyi kahraman seçimi yapması, sahip oldukları kahramanlar ile kulvarları daha etkili ittirebilmeleri  ve genel olarak Koreli takımdan daha planlı bir şekilde mücadelelerde bulunması sonucu galibiyeti elde eden taraf oldu.

31. Tur

Newbee vs HGT0-1 

Oyun başları oldukça hareketli ve hızlı geçerken her iki takımda oyunun ortalarından yaklaşık 40. dakikalara kadar durgun bir rota izledi. Smoke sayesinde birbirlerinin açıklarını yakalamaya çalışan takımlar bir türlü birbirlerine üstün gelemediler. Newbee’nin Rosh civarında yaptığı bir hata sonucunda 4 kahraman kaybetmesi, Morphling’in oyuna geri satın alıp tekrar ölmesi sonucunda HGT bu boşluktan yararlandı ve oyunu bitirdi.

EG vs CDEC: 1-0

Oldukça durağan fakat bir o kadar da çekişmeli geçen karşılaşmada 37. dakika içinde toplamda sadece 22 leş vardı. Genç yıldız Suma1L ise oyuna bomba gibi başladı ve daha oyunun başlarında üç kahramanı birden öldürerek avantajı eline geçirdi. Özellikle Universe tarafından oynanan Beastmaster sayesinde harita üzerinde oldukça geniş bir alana hükmedebilen EG, 50 dakikalık bir mücadele sonrasında galibiyeti elde etti.

VG vs EHOME: 1-0

Kahraman seçme aşamasında EHOME alışılmadık bir karar olsa da Riki’yi destek rolünde oynamaya karar verdi. fy, Mirana ile göz dolduran bir performans göterirken maçın başından beri zayıf görünen EHOME rakip baskısına daha fazla dayanamadı ve karşılaşma 19 dakika gibi kısa bir süre içerisinde VG’nin ezici üstünlüğü ile sonlandı.

32. Tur

Rave vs Big God0-1

Oldukça benzer kahraman seçimleri yapan her iki takım da rakip tarafın avantajı eline geçirememesi için ellerinden geleni yaptılar. Takım mücadelelerine odaklı kahramanlara sahip olan Big God takımı, elde ettikleri pozisyonları değerlendirerek Rave ile arasındaki farkı önemli bir miktarda artırdı. Bu farkı kapatmak için Rave her ne kadar elinden geleni yaptıysa da Big God her türlü olasılığa karşı hazırlıklıydı ve neredeyse bütün takım mücadelelerinde sağ kalan taraf olarak galibiyeti elde etti.

TongFu vs Secret: 0-1

Secret takımı S4’ün oynadığı Puck ile ilk iki dakika içerisinde 3 ölüm elde etmesiyle oyunda oldukça avantajlı başladı. Oldukça agresif bir oyun tarzı izleyen Secret adete TongFu’yu ezdi geçti. Harita genelinde avlanan TongFu oyuncuları yeterli altın ve tecrübeyi elde edemedi. 25 dakikada sonlanan oyun ile Secret yenilmezlik serisini devam ettirmiş oldu.

LGD vs HR: 0-1

Nightstalker, Juggernaut ve Warlock kahramanlarını başarılı bir şekilde kullanan Hell Raisers takımı kolay bir şekilde kulvarlardaki avantajı eline geçirdi. Daha 7. dakikada Rosh öldürüp kahramanlarından biri için ölümsüzlüğü elde eden Hell Raisers, ikinci defa aldıkları Rosh ile kolay bir şekilde LGD’nin üssüne girdi ve oyunu bitirdi.

33. Tur

iG vs Na’Vi: 1-0

Ani hasar odaklık bir kahraman seçimi tarzı izleyen iG, kırılgan kahramanlara sahip olan Na’Vi karşısında galibiyeti elde etti. June’un Blink Dagger eşyasını elde etmesinden sonra momentum kazanan iG, Dendi ve XBOCT’u bir çok defa avladı. Hazırlıksız yakalanan Na’Vi oyunu uzatmaya ve aradaki farkı kapatmaya çalıştı fakat 45. dakikada gerçekleşen ve kötü giden bir takım mücadelesi sonucunda iG iki kulvarda bulunan barakaları yıktı ve Na’Vi’nin savunma yapmasına fırsat vermedi.

MVP vs HGT: 0-1

Chen ve Skywrath Mage sayesinde kulvar aşamasında etkili olan MVP bu kahramanlar sayesinde oldukça önemli bir kaç ölüm elde etti. Buna rağmen HGT’nin yaptığı Axe ve TrollWarlord seçimleri ve Axe’ın Blink Dagger eşyasını elde etmesi sonrasında oyunun gidişatı değişti. Oldukça kırılgan kahramanlara sahip olan MVP, Axe karşısında oldukça kolay hedefler haline geldiler. Orta barakalarını kaybetmiş olmalarına rağmen Koreli takım direnişine biraz daha devam etti. Fakat yolunda gitmeyen bir takım savaşı sonrasında Medusa’nın ölmesi ve anında canlanma için yeterli paraya sahip olmaması sonucunda HGT oyunu sonlandırdı.

C9 vs Newbee: 1-0

EternalEnvy’nin seçtiği Juggernaut’ı etkisiz kılmak için Newbee; Axe, Shadow Fiend ve Faceless Void kahramanlarını kullanma kararı aldı. Oyun başlarında etkili bir şekilde faaliyet göstermesine rağmen Newbee, Cloud 9’ın direnişine oyunun orta safhalarında karşı koyamadı. 50. dakikaya girilirken Cloud 9’ın daha iyi bir şekilde koordine olması sonucunda Newbee yenilen taraf oldu ve turnuvadan elendi. Newbee’nin yenilmesinde Rabbit’in Faceless Void kahramanında iyi performans gösterememesi de etkili oldu.

34. Tur

EHOEM vs EG: 0-1

First Blood ile oyuna oldukça etkili başlayan EHOME, EG’nin üstesinden gelmek için Anti-Mage, Shadow Fiend ve Batrider kahramanlarını seçti. EHOME için işler yaklaşık olarak 21. dakikaya kadar yolunda gitti fakat bu noktadan sonra  EG’nin baskınlığı başladı. Anti-Mage kulvarları ittirirken bu durumdan faydalanan EG bir takım olarak  EHOME’un üssüne girdi ve 43.dakikada galibiyeti elde etti.

CDEC vs VG: 0-1

Karşılaşma oyunun başında sonuna kadar VG’nin kontrolü altında devam etti. Super’in oynadığı Ember Spirit ve fy’nin oynadığı IO oyunu ölmeden tamamladılar. Özellikle kahraman seçimleri açısından daha avantajlı olan VG takımına karşı mikasa’nın Juggernaut’ı ve Maybe’nin Troll Warlord’u yeterli olmadı. CDEC’i geride bırakan VG ilk dörtteki yerini korurken CDEC son dörde düştü.

Rave vs Na’Vi: 0-1

Ukraynalı takımın ilk kanı akıttığı karşılaşma başlarda onların üstünlüğü ile devam edecek gibi görünürken oyun uzadı ve son dakikasına kadar kıyasıya mücadele edildi. 30. dakikadan sonra Na’V funn1k’in oynadığı Warlock sayesinde orta kulvardaki barakaları yerle bir etti. Mega creeplere sahip olmak için son bir barakayı yıkması gereken Na’Vi ilk denemesinde dört kahraman kaybedip başarısız olurken ikinci denemesinde son barakayı yıkarak oyunun sonlandırmış oldu.

Puan Durumu

Clipboard01

editor
You don't get paid for effort, you get paid based on demand for your skills and your results. Life is not a children's story.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir