Dota 2

Dota 2 Avrupa Major için eleme takvimi açıklandı

Dota 2 için düzenlediği yılda tek büyük turnuva ile rekabetçi e-Spor ortamından nispeten uzak kalan Valve, geçtiğimiz Nisan ayında bu düzene bir son vererek The Dota Major Championships sistemini duyurmuştu. Profesyonel Dota 2 topluluğunda heyecan yaratan bu gelişme, oyunun da daha profesyonel olma yolunda attığı önemli bir adım olarak değerlendirilmişti.

The International 2015’in de bitmesiyle birlikte, ilk Major turnuvası için takvimler yavaştan belli olmaya başladı. Dota 2 Major Championships’in resmi başlangıcı anlamına gelecek sonbahar turnuvası, Ekim’de oynanacak elemeler sonucunda Kasım ayında Avrupa’da başlayacak. Daha önceki dedikodular da ilk etkinlik için Avrupa’yı gösterirken, Valve’in açıklamasıyla her şey netleşmiş oldu.

2015 Fall Major Turnuvası için 6-9 Ekim tarihlerinde açık elemeler oynanacak. Valve, dileyen tüm takımların açık elemelerde yer alabileceğini söylerken, bu elemeleri ilk iki sırada bitiren takımlar 10-13 Ekim arasında oynanacak bölgesel elemelere katılım hakkı kazanacak. Bölgesel elemelerde ise Valve’in davet ettiği takımlar, ana etkinliğe katılım hakkı kazanabilmek için mücadele edecek.

5 Eylül’den sonra kadrosunda değişiklik yapan takımların varsa Major davetiyeleri iptal edilirken, bu takımlar açık elemelerden başlamak zorunda kalacak. Hem Major’a direkt, hem de bölgesel elemelere davet edilen takımlar da aynı şekilde 5 Ekim’de duyurulacak. Siz de şansınızı denemek istiyorsanız Dota 2 resmi web sitesinden açık elemelere başvuru yapabilirsiniz.

Açıkçası Valve’in Dota 2’yi daha profesyonel bir oyun yapma yolunda girdiği bu çabanın nasıl sonuçlanacağını merakla bekliyoruz. Reborn ile birlikte oldukça radikal bir adım atan şirket, bu Major turnuvalarından da alnının akıyla çıkarsa pastadan çok daha büyük bir pay alabilir.

 

author
5Mid'de admin, başka yerlerde altyazar, genelde eşekherif.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir