Dota 2

Dota 2 Champions League geri dönüyor

Önümüzdeki hafta, Avrupa’nın en prestijli turnuvalarından biri olan ve Avrupa’nın en iyi takımlarının LAN finallerinde yer almak ve 50.000 dolar ödülü eve götürmek için birbirleriyle karşılacağı Dota 2 Champions League dönüyor! 

23 Şubat 2015 Pazartesi günü 5.sezon ile dönüş yapan Dota 2 Champions League, bir kez da Avrupa’nın en iyi takımlarını bir araya getirecek. Önceki turnuvanın şampiyonu olan Natus Vincere davet edilen 8 takıma karşı şampiyonluğunu korumaya çalışacak.

Oyunların hepsine Twitch.TV üzerinden ulaşmak mümkün olacak. Karşılaşmaları Dota 2 içinden takip etmek isteyen oyuncular ise Valve mağazasından turnuva biletini satın alabilecek. Bilet maçları izleme hakkını verirken yanında ayrıca; Slark için silah, Skywrath Mage için kozmetik bir set, HUD ve yükleme ekranıyla birlikte gelecek. Biletlerden elde edilen gelirin %10, daha önce benzer turnuvalarda olduğu gibi toplam ödül havuzuna aktarılacak. Temel ödül havuzu ise 50.000 dolardan başlıyor.

Karşılaşmaların formatı ise şöyle olacak:

Önceki sezondakine oldukça benzer olan formatta birbirinden güzel birçok karşılaşmaya tanıklık edeceğiz. Takımların hepsi, birbirleriyle birer kez karşılaşmak üzere büyük bir grupta toplanacak. Bu grupta olan karşılaşmalar BO3 formatı üzerinden gerçekleşecek, yani üç karşılaşmadan ikisinde galip gelen takım seriyi yenmiş sayılacak. Bütün karşılaşmalar bittikten sonra, ilk sıralarda yer alan takımlar arasında Online eleme karşılaşmaları başlayacak. Burada ilk üçe girmeyi başarabilen takımlar ve önümüzdeki günlerde açıklanacak dördüncü bir Çinli takım LAN finallerine katılma hakkı kazanacak. Henüz belirtilmeyen Çinli takımın seyahat masrafları ise tamamen Dota 2 Champions League tarafından karşılanacak.

D2CL’ye davet edilen takımların listesi:

Natus Vincere
The Alliance
Team Empire
Ninjas in Pyjamas
Hellraisers
Power Rangers
Meepwn’d
Virtus.Pro

editor
You don't get paid for effort, you get paid based on demand for your skills and your results. Life is not a children's story.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir