Dota 2

Dota 2 Frankfurt Major’a katılacak takımlar belli oldu

3 milyon dolar ödül havuzuna sahip olacak Frankfurt Major’un bölgesel elemeleri tamamlandı. Dün tamamlanan elemelerden toplam 8 takım ana etkinlikte yer alamaya hak kazandı. 8 kişinin direk olarak davet edildiği bölgesel elemelerde davetlilerin yanında ikişer takım, açık elemelerden çıkarak ana etkinliğe katılabilmek için şansını denedi.

Güneydoğu Asya bölgesinde Fnatic, bölgesel elemelerin grup aşamasında puan kaybetmeyerek izleyenlerin ve takipçilerin beğenisini topladı. Playoff aşamasında bir seriyi kaybetse de Fnatic playofllardan çıkan iki takımdan biri olmayı başardı. Güneydoğu Asya bölgesinden Fnatic’i yenmeyi başaran tek takım olan Mineski.Dota2 takımı ise stresli ve heyecanlı iki uzatma serisinden sonra playofflara katıldı ve Güneydoğu Asya bölgesinden çıkan ikinci takım olmayı başardı.

Amerika bölgesinden çıkan iki takımdan biri Cloud 9 olurken diğeri de açık elemelerden gelen Perulu Team Unknown oldu. Gruplarında her iki takımda ikinci sırada yer almasına rağmen playofflarda grup aşamasında daha çok puan toplamayı başarmış rakiplerini alt eden bu takımlar Frankfurt’daki yerlerini aldı. Geçtiğimiz TI’da şampiyon olan ekibin bir parçası olan Aui_2000’ın yeni takımı Digital Chaos 3 galibiyet bir yenilgiyle 10 puan toplasa da playofllarda galibiyet alamayarak elendi.

Uzatmaların yaşanmadığı tek bölge olan Avrupa bölgesinde yüzü gülen iki ekip Monkey ve Alliance oldu. Navi ve Empire’ın gruplarının son sıralarında yer aldığı grup aşamasında Team Liquid, Alliance, NiP.Dota2 3 galibiyet alırken Monkey Business’ın ise iki galibiyeti ve iki mağlubiyeti vardı.

Son olarak Çin bölgesel elemelerinden ana etkinliğe kazanma hakkı kazanan takımlardan biri eski TI şampiyonu Newbee olurken ikinci talihli de Invictus Gaming oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.