Dota 2

Dota 2’nin bir sonraki büyük turnuvası Kiev Major olacak

Dota 2’nin bir sonraki major turnuvası 20-23 Nisan 2017 tarihleri arasında Kiev’de oynanacak ve böylece Valve, ilk kez bir major turnuvasını Bağımsız Devletler Topluluğu’nda düzenlemiş olacak.

Major turnuvalarından alışık olduğumuz gibi bu major’da da 16 takım mücadele edecek ve tahminen bunların sekizi performanslarına göre davet edilecekken diğer sekiz takım bir takım elemelerden geçecek. Ancak yine de kaç takımın davet edildiği ya da kaç takımın eleme turnuvasından geleceği resmi olarak açıklanmış değil. Açık eleme turnuvası 6-9 Mart tarihlerinde oynanacak, bölgesel eleme turnuvası da 10-13 Mart tarihleri arasında düzenlenecek.

Valve tıpkı Avrupa’dan gelecek takımların Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu olarak ikiye ayrıldığı gibi ilk kez bu major’da turnuvaya Amerika bölgesinden katılacak takımları Kuzey ve Güney olmak üzere oynanacak iki ayrı etkinlik ile belirleyecek. Kiev Major da Boston ve Manila Majorlar gibi PGL tarafından yayınlanacak.

Kiev Major’da formatın nasıl olacağı dahil bir çok detay henüz Valve tarafından açıklanmadı. Henüz yarı finaller aşamasında devam etmekte olan Boston Major’un tamamlanmasının ardından bu ayrıntıların da açıklanması bekleniyor.

Bilindiği gibi Dota 2 major turnuvaları Valve tarafından 2015 yılından beri düzenleniyor. Ayrıca Türkiye’deki Dota 2 tutkunları için bu Major’un Ukrayna – Kiev’de oynanacak olması güzel haber diyebiliriz. Zira Türkiye’den Ukrayna’ya gitmek için vize zorunluluğu bulunmuyor, yalnızca pasaport ile ülkeye giriş yapmak mümkün. İmkanı olanlara bu etkinliği yerinde izleme şansını kaçırmamalarını tavsiye ederiz.

espor yazarı, avukat

2 Comments

  • Baris 5 Ocak 2017

    Dergi ne zman yayınlanır bir fikriniz var mı?

    • Sinan Alpsoy 6 Ocak 2017

      Major dergileri genelde Major’dan iki ay önce yayınlanıyor. Kiev Major dergisi de muhtemelen Şubat’ın başında yayınlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir