Dota 2

DOTA 2’de sezonun son durağı Moskova

2018/2019 Dota 2 sezonu Moskova’da son buluyor.

Moskova’da düzenlenecek olan EPICENTER 2019, sezonun beşinci ve son major turnuvası olacak. 22-30 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan turnuvanın ödül havuzunda, 1 milyon USD ve 15000 Dota Pro Circuit puanı bulunuyor.

2017/2018’deki EPICENTER XL’dan sonra, bu turnuva EPICENTER için ikinci major turnuva olacak. Maçlar CSKA Arena’da (eski adıyla VTB Ice Palace) oynanacak.

Ayrıca turnuva, şu anda devam eden Stockholm’s DreamLeauge ve 4-12 Mayıs’ta düzenlenecek olan Paris’ MDL Disneyland ile beraber Avrupa’daki 3. major olacak.

Sezonun ilk iki major turnuvasında galip Virtus.pro ve Team Secret takımları olmuştu. Rus takımları ve özellikle Virtus.pro, kendi evlerinde düzenlenecek olan bu turnuvada, şampiyonluğu diğer takımlara bırakmamak için kıyasıya mücadele verecek.

Turnuvanın formatı nasıl?

EPICENTER 2019’da dünyanın en iyi 16 Dota takımının birincilik ödülü olan 350.000 USD için yarışacak. Birinci olan takım ayırca 4950 DPC puanına da sahip olacak.

Turnuvaya katılacak takımların bölgelere göre dağılımı ise şöyle:

  • Avrupa-3
  • Rusya-3
  • Çin-3
  • Güneydoğu Asya-2
  • Kuzey Amerika-2
  • Güney Amerika-2

StarLadder Ukraine Minor turnuvasının galibi, EPICENTER 2019 için son bileti kapan takım olacak.

Turnuva takvimi

EPICENTER Major’da grup aşaması 22-23 Haziran’da başlayacak. Grup aşamasının sonunda, gruplarını üst sırada bitiren takımlar, diğer gruplardan çıkan alt sıradaki takımlarla çapraz eşleşecek.

24 Haziran’da playoff eşleşmeleri yapılacak. Gruplarından çıkan takımlar, ikili playoff sistemi üzerinden karşılaşacak ve finallere yükselmek için mücadele verecek.

28-30 Haziran turnuva için final zamanı. Finale kalan takımlar CSKA Arena’da galibiyete uzanmak ve büyük ödüllere sahip olmak için kozlarını paylaşacak.

Finallerde CSKA Arena’da 360 derecelik bir sahne kurulacak ve seyircilerin hiçbir ayrıntıyı kaçırmaması hedeflenecek.

Turnuva detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.