Dota 2

DotaPit 3.Sezon ön elemeleri sonuçlandı

DotaPit 3.Sezon elemelerinde son ikiye kalan takımlar Vega ve NiP oldu. Toplamda 150.000 dolardan fazla ödül havuzuna sahip olan turnuva Dota 2 Asya Şampiyonası’nın bitiminden üç gün sonra yani 12 Şubat 2015’de gerçekleşecek.

4ASC, M5.int, NiP, coL, yeni kurulmuş olan MeePwn’d gibi takımları bünyesinde bulundurana turnuvada Vega Squaadron, elemeleri başarıyla tamamlayarak ve bu süreç dahilinde hiçbir oyun kaybetmeyerek birinci oldu. compLexity’ye karşısında 2-0’lık bir galibiyet sonrasında 7ckngMad’in de bulunduğu Basically Unknown ile mücadele etti. Beklenildiğinden daha iyi karşı koyan Basically Unknown karşılaşmasında üçüncü oyunu Vega alarak asıl turnuvadaki yerine bir adım daha yaklaştı. Üçüncü karşılaşmasında  M5 ile karşılaşan Vega, Tusk+Sven ikilisi ile birlikte rakiplerini hazırlıksız yakaladı ve asıl turnuvadaki yerini kazanmış oldu.

Hızlı bir şekilde yükselen Vega bir tana Ninjas in Pyjamas elemelerde biraz daha zorlandı. İlk karşılaşmalarında M5 karşısında hüsrana uğradıktan sonra alt gruba düşen NiP’in asıl turnuvaya katılması için artık tek bir şansı vardı. Bu şansı yabana atmayan takım 4ASC, mYi ve Meepwn’d takımları karşısında başarılı bir performans göstererek alt grup finalinde tekrar M5 ile karşılaştı. 1-0 geriden gelen NiP, M5 karşında galibiyete ulaşarak asıl turnuvada yer alacak bir diğer takım oldu.

Dota Pit 3.Sezonuna katılacak takımların son durumu ise şöyle:
Evil Geniuses
Team Fire
Team Secret
Team Tinker
Cloud 9
Virtus Pro
Virtus Pro Polar
Team Empre
Hell Raisers
Vega Squadron
Alliance
Ninjas in Pyjamas

editor
You don't get paid for effort, you get paid based on demand for your skills and your results. Life is not a children's story.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir