Dota 2

DreamLeague Season 13: The Leipzig Major Finali oynandı

DreamLeague Season 13: The Leipzig Major son gününde, önce Lower Bracket yari finali sonrasında ise turnuva finali oynandı.

Önce Vici Gaming ve Evil Geniuses arasındaki yarı final karşılaşmasıyla başlandı. Final tadında BO3 oynandı desek yalan olmaz. Üç maça giden serinin seyir zevki çok yüksekti. İlk maç kompozisyonun gerekliliklerini tam olarak yerine getiren EG, Outworld Devourer ve Doom önderliğinde 42 dakikada oyunu kapattı. VG’de ise Arc Warden tercihi pek tutmadı diyebiliriz. İkinci maça ise Vici silkelenmiş olarak çıktı. Görüş üstünlüğünü sağlamaya yönelik olarak oynayan VG, Batrider ultisini de maç boyunca iyi kullandı. Viper gibi bir garantiyi de cebine koyan takım, EG’ye şans tanımadı ve maçı 44 dakikanın sonunda maçı bitirdi. Son maçta tam anlamıyla Storm Spirit fırtınası esti. Oyunda takım savaşına yönelik kompozisyon kuran EG, Abaddon ve Tiny gibi şampiyonlar seçti. Void’i de güvence olarak alan takım, Vici’yi de 30 dakikada Çin’e yolladı.

Evil Geniuses – Team Secret Finali

1.MAÇ

Birinci maçta EG, kitle kontrole öncelik verdi. Doom, Winter Wywern gibi tercihler yapan takım, maça hızlı başladı. Maçın 1. dakikasında First Blood’ı döken takım, oldukça agresif oyun oynadı. Özellikle RAMZES666’nın Doom’u izlenmeye değerdi. Bu arada Razor’ın katkısını da unutmamak gerekli. Oyun boyunca görüş üstünlüğüyle Team Secret oyuncularını teker teker avladı. Kompozisyonu oldukça zekice oynadılar ve önceliği elde tutmayı başardılar. Templar Assasin’e de killeri bırakmayı başaran EG, maçı rahat kazandı.

2.Maç

İkinci maçta Team Secret; Winter Wywern, Sky Wrath ve Meepo gibi karakterler tercih ederek EG’yi kendi silahıyla vurdu. Ek olarak Io banlayarak, Evil Geniuses’a bir darbe daha indirdiler. EG de ise tamamen Void üzerine kompozisyon kurdu. Oyunun başında Meepo direk skorları toplamaya başladı ve oyunun erken safhalarında karşı taşıyıcıya 2 bin altın farkı attı. Maçın ortalarında yaşanan savaşta Secret, Void’in ulti oyununa mükemmel cevap verdi. Meepo’nun para ödülünü almaya en yakın olduğu anda, Monkey ve Winter Wywern ikilisi sahneye çıktı. Kitle kontrol zinciri ile Void’e oyun oynatmadılar. Savaşta hayata tutunan Meepo, aynı savaşta  ‘Rampage’ attı. Kar topu etkisini elinden bir saniye olsun bırakmayan ekip, Meepo önderliğinden zafere uzandı. En son Team Secret’ın taşıyıcısı toplam 25 bin altın kastığında, EG’nin desteği 3 bin altındaydı.

3.Maç

Üçüncü maçta ise ilk iki oyuna nazaran takımlar, daha sakin ve dengeli bir oyun izletti. Maçın büyük bir kısmında karşılıklı ölümler yaşandı. Hızını korumaya çalışan Secret, Clement “Puppey” Ivanov ve Yazied “YapzOr” Jaradat’ın rahat hissettiği Lion’u seçti. Diğer taraftan EG ise, Tiny ve Naga Siren alarak daha takım savaşına yönelik kompozisyon kurdu. Maçın başlarında ilk darbeyi EG vurdu ve TS üzerinde baskıyı kuran takım Abed’e kasılması için zaman yarattı. Bu EG’yi erken ve orta oyunda rahatlattı. Ancak geç oyunda Secret oyunu dengeledi. Saf yeteneğin ön plana çıktığı son takım savaşında Abed, Naga Siren ile ‘Rampage’ atarak oyunu kapadı.

4.Maç

Dördüncü oyunda ise; Team Secret, EG’yi haritadan sildi. Matumbaman’a imza şampiyonu Morpling’i vermeyi başardı. Morpling çevresinde temiz ve doğru oyunu oynayan TS, takım savaşlarında kendi kompozisyonu ne kadar iyi çalıştığını gösterdi. Tiny ve Leshrac’ın takım savaşlarındaki işlevselliği ile 36 dakikada maçı kazandı.

5.Maç

Son maçta, Team Secret’ın son darbeyi vurduğu oyun oldu. Oyun 35 dakika sürdü. EG, Treant Protector ve Drow Ranger kombosunun yanında Andreas Franck “Cr1t-” Nielsen için ise Dark Willow seçtiler. Buna karşın Secret; oyun sonu canavarı Phantom Lancer, takım savaşı çok güçlü olan Kunkka ve Tiny’yi seçti. Erken oyunu oldukça iyi geçiren PL, seriyi de kapatmasını bildi. Takımlar taraftarlarına ve izleyenlere olağanüstü bir BO5 izletti. Böylelikle Team Secret turnuvayı seri kaybetmeden tamamladı.

DreamLeague Season 13: The Leipzig Major Kazanılan Ödüller

1. $300,000 (4,850 DPC puanı) – Team Secret

2. $160,000 (3,000 DPC puanı) – Evil Geniuses

3. $110,000 (2,100 DPC puanı) – Vici Gaming

4. $80,000 (1,350 DPC puanı) – Alliance

5. ve 6. $60,000 (900 DPC puanı) – Invictus Gaming, Team Liquid

7. ve 8. $40,000 (450 DPC puanı) – beastcoast, TNC Predator

9. ile 12. arası $25,000 (150 DPC puanı) – Nigma, Team Aster, Fnatic, Natus Vincere

13. ile 16. arası $12,500 (100 DPC puanı) – paiN Gaming, Chaos Esports Club, Reality Rift, Virtus.pro

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir