Dota 2

DreamLeague Season 13: The Leipzig Major Grup Aşaması tamamlandı

DreamLeague Season 13: The Leipzig Major Grup Aşaması, 2. gününde de nefes kesen maçlara sahne oldu. Bugün oynanan maçlarla hangi takımların Upper Bracket hangi takımların Lower Braket oynayacağı kesinleşti.

Corsair, Monster Energy, Mercedes Benz ve Ray Gaming gibi sponsorların bulunduğu Leipzig’de gerçekleşen turnuva, tüm Dota severleri bugün de ekran başına kitledi. DreamHack’in organizasyonluğunu üstlendiği turnuvada dünyanın en iyileri bir kez daha kozlarını paylaştı. Dota Pro Circuit 2020’nin ikinci büyük turnuvası olan DreamLeague Season 13: The Leipzig Major’da grup sıralamaları kesinleşti.

We Play! Bukovel Minor turnuvasında inanılmaz seri geçiren ve Leipzig biletini alan Nigma, Fnatic’i rahat geçerek A grubunu lider tamamladı. Fnatic ise karar maçlarında Aster’i 2-0 ile geçerek ikinciliği kaptı. B grubunda ise dengeler biraz değişti. Vici Gaming ilk gün kaybetmesine rağmen, ikinci gün maçında Chaos Esports Clubu haritadan sildi. Team Secret’ın da beastcoast ekibini 2-0 ile geçmesi Vici’ye şans yarattı. Karar maçlarında bu şansı çok iyi değerlendiren Vici Gaming ikinciliği beastcoast ekibini yenerek, çekti aldı. İnvictus Pro, C grubunu beklenildiği üzere lider kapattı. Alliance ise Reality takımını yenerek grubu ikinci bitirdi. Yeni espor sahnesine atılan ve her alanda iddialı takımlar oluşturan Evil Geniuses, hafife alınmayacak bir takım olduğunu gösterdi, D grubu karar maçlarında Team Liquid gibi bir devi Lower Bracket’a göndermeyi başardı.

Leipzig Major Grup Aşaması, 2. gün maç sonuçları:

Nigma 2 – 0 Fnatic

TNC 0 – 2 Aster

Fnatic 2 – 0 Aster (karar maçları)

Secret 2 – 0 bc

Vici 2 – 0 Chaos

bc 0 – 2 Vici (karar maçları)

IG 2 – 0 Alliance

Reality 2 – 0 Virtus Pro

Alliance 2 – 0 Reality (karar maçları)

Na ‘Vi 2 – 0 Liquid

EG 2 – 0 Pain

EG 2 – 1 Liquid

Playofflar’da ise gruplarının birincileri, diğer grupların ikincileriyle; üçüncüler ise diğer grupların dördüncüleriyle oynayacak. Şu an kimse elenmedi, tüm takımların şansı devam ediyor. 1 milyon dolarlık ödül havuzuna sahip turnuvada her an her şey gerçekleşebilir. Playoff heyecanı çarşamba günü devam edecek.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir