Dota 2

EG, Wings, OG ve Newbee Asya Şampiyonası’na davet edildi

Evil Geniuses, Wings, OG ve Newbee, ikinci defa düzenlenecek olan Dota 2 Asya Şampiyonası’na davet edildi.

Wykrhm Reddy’nin Salı günü twitter üzerinden duyurduğu turnuva 2017 Kiev Major’ından iki hafta önce, 28 Mart-4 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.

En son gerçekleştirilen 2016 Boston Major’ında kazanan OG olurken EG turnuvayı üçüncü sırada tamamlamıştı. Aynı turnuva içerisinde son 16 turundaki maçlarını kaybeden Wings dokuzuncu olurken, Newbee ise on altıncı sırada kalmıştı.

Turnuvaya davet edilen bu dört takıma ek olarak sekiz takım daha belirlenecek. Bu sekiz takımın dört tanesi 13-15 Ocak tarihleri arasında oynanacak Çin elemelerinden gelecek. Kalan dört koltuk ise Amerika, Güneydoğu Asya, Avrupa ve CIS (Rusya) bölgelerinin her birinden birer takıma ayrılacak. Bu bölgelerde oynanacak olan eleme tarihlerinin ise yakın bir zamanda açıklanması bekleniyor.

İlk Asya Şampiyonası iki sene önce gerçekleştirilmişti ve büyük bir kesim tarafından Dota 2 adına gerçekleştirilen ilk resmi olmayan Major olarak adlandırılmıştı. Bu organizasyon aynı zamanda Syed Sumail “SumaiL” Hassan’ın takımı EG’nin finalde Vici Gaming’i 3-0 yendiği  ve büyük bir çıkış yakaladığı turnuva olmuştu.

Dota 2 Asya Şampiyonası’nın grup aşaması 28-30 Mart tarihleri arasında oynanacak ve bir günlük aradan sonra 1-4 Nisan tarihlerinde de ana etkinliğe geçilecek. Turnuvaya ait ödül havuzu, ödül dağılımı ve turnuva formatı gibi detayların da önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.

Çevirmen. Hobi olarak Dota 2 ve CS:GO oynar. Savaş tarihine meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir